Jak zrozumieć kobietę – rady od psychologa

Jak zrozumieć kobietę

Spis treści

Mężczyźni zapytani o kobiety, często odpowiadają, że nigdy nie wiadomo, o co im chodzi. Nie wiedzą w jaki sposób dotrzeć do jej stanu umysłu. Zrozumienie kobiety jest trudne, jeśli nie niemożliwe. Zatem jak zrozumieć kobietę i dojść do tego, o co jej chodzi?

Klucz do zrozumienia kobiety

Zrozumienie kobiety jest stosunkowo proste i zarazem bardzo trudne. Zależy w jaki sposób nauczyłeś się komunikować w rodzinie i jak przekazujesz swoje emocje innym osobom. Również zależy od tego, na ile jesteś w stanie zrozumieć siebie i swoje emocje.

Żeby zobrazować Ci, co mam do przekazania, poproszę Cię o to, byś za chwilę zamknął oczy, zapomniał o pracy, finansach, dzieciach, nałogach, o wszystkim. Wycisz siebie najlepiej w czasie, kiedy nic Ci nie przeszkadza. Zejdź do swojego serca i opisz jakie emocje teraz Tobą kierują. A teraz zamknij oczy i zrób to o co Cię poprosiłem.

Jak zrozumieć kobietę
fot. pixabay.com – Jak zrozumieć kobietę

Teraz odpowiedz sobie na pytanie, na ile w skali od 1 do 10 oceniasz trudność w zidentyfikowaniu swoich emocji. Jeżeli nazwałeś je z łatwością daj sobie 1, jeżeli było to niemożliwe 10. Teraz do swojego wyniku na skali dodaj 2 i będziesz miał poziom trudności, na podstawie którego będzie Ci łatwo lub nie, komunikować się z kobietą.

Emocje to jest pierwsza sfera o którą powinieneś zadbać, jeśli chcesz wiedzieć, co kobieta ma Ci do przekazania, ponieważ głównie na emocjach panie rozmawiają. Sfera emocjonalna jest fundamentem porozumiewania się z drugą płcią. Dlatego też mężczyźni, którzy mają trudności w zidentyfikowaniu swoich uczuć, będą mieli trudności w porozumiewaniu się z kobietą. O ile nie zawsze wypada bazować na uczuciach, o tyle warto o tym pamiętać podczas trudnych rozmów. Im dłuższy staż w związku, tym bardziej jest potrzebna umiejętność rozpoznawania swoich emocji.

Kiedy już nauczysz się rozpoznawać swoje uczucia, będziesz mógł śmiało powiedzieć, że masz umiejętności, które pozwolą Ci zrozumieć w 80% kobietę. Najciekawsze w tej grze jest to, że czy tego chcesz czy nie, emocje są najczęściej irracjonalne. Zdając sobie z tego sprawę, będziesz widział, jak bardzo irracjonalnie zachowuje się Twoja kobieta.

(…) sprawa jest dość poważna, a tak naprawdę wystarczy słuchać kobietę i wtedy bardzo często będziesz się domyślał, o co jej chodzi.

Zobacz w jaki sposób mówi

Jeżeli jesteś chłopakiem, który szuka dopiero swojej połówki, to zapamiętaj lekcję, o której Ci za chwilę opowiem. Po co? Żebyś miał o czym rozmawiać z dziewczynami na randce. W przypadku mężczyzn będących już w związkach – zwróćcie uwagę na sposób mówienia waszych kobiet. Czy ona jak czegoś potrzebuje, przychodzi do Ciebie i mówi, żebyś podał jej herbatę? Czy może usiądzie i czeka aż się domyślisz, że tak samo jak wczoraj, tak i dzisiaj oczekuje od Ciebie herbaty? Czy jeśli przychodzi do Ciebie po prośbie, to mówi Ci wprost, że potrzebuje pomocy, czy opowiada wszelakie historie, dokładnie omijając konsensus, bo w końcu sam się powinieneś domyślić?

Jeżeli masz kobietę która potrafi Ci powiedzieć wprost, to Ci gratuluję. Jeśli jednak należysz do typów, którzy najczęściej są z dziewczyną owijająca w bawełnę, to pamiętaj o emocjach i całej otoczce o której Ci mówi, ponieważ jest ona kluczem do porozumienia się z nią.

Zwykle w tej całej otoczce pojawiają się momenty opisu przyrody, czegoś co i jak wygląda, tego w jaki sposób rozmawia z innymi dziewczynami i o czym oraz wiele innych elementów. Przyjrzyj się im dokładnie tak na chłodno. Jeśli to zrobisz, zobaczysz, że opowiada Ci o tym, czego naprawdę potrzebuje, abyś jej zapewnił.

Na czym polega ta gra

Gdy już zrozumiesz swoje emocje, będziesz w stanie zrozumieć emocje kobiety, przynajmniej w stopniu wystarczającym do komunikacji. Dzięki takiej umiejętności, nie będziesz potrzebował przekonywać jej do swoich racji, ponieważ wystarczy dać jej znać, że wiesz jak się czuje i że przeżyłeś coś podobnego. Zaskoczy Cię jej reakcja.

Sprawa otoczki podczas rozmowy dotyczy drugiego elementu układanki w rozmowie. Kobieta wtedy komunikuje swoje pragnienia, które potrzebuje na dzień dzisiejszy lub inny czas. Jeśli tego nie zrobisz, uzna Cię za jełopa i powie, że nie będzie się prosić, a Ty masz się domyśleć. Zatem sprawa jest dość poważna, a tak naprawdę wystarczy słuchać kobietę i wtedy mało kiedy będziesz się domyślał, o co jej chodzi.

Polecamy również inne teksty psychologa:

>> Emocje w związku – czym są?
>> Jakiego partnera wybrać do związku?
>> Jak rozmawiać z dziewczyną?

Jak zrozumieć kobietę

Redakcja

Powiązane artykuły