Kierunki medyczne dostępne bez matury? Sprawdź ofertę w szkołach policealnych!

studia wyższe

Spis treści

Chcesz uzyskać wykształcenie w kierunku medycznym, jednak nie masz matury? W takim przypadku sprawdź oferty dostępne w szkołach policealnych. Jakie kierunki są w nich dostępne? Jak zapisać się na zajęcia?

Jakie perspektywy oferuje policealna szkoła medyczna?

Bardzo często szkoły medyczne kojarzone są ze studiami wyższymi, jednak naukę w kierunkach medycznych można zdobywać także w szkołach policealnych.

Medyczne szkoły policealne przygotowały dla swoich kandydatów szeroką gamę kierunków dających rozległe perspektywy zawodowe, pozwalając na pracę w zgodzie z własnymi zainteresowaniami i z możliwością szybkiego rozwoju kariery.

Co ważne, aplikowanie do szkoły policealnej w kierunkach medycznych nie wymaga posiadania matury, co powoduje, że zawody medyczne są dostępne także dla tych osób, które mają wykształcenie średnie, lecz nie zaliczyły egzaminu dojrzałości.

W jakich zawodach medycznych kształcą szkoły policealne?

Medyczne szkoły policealne oferują szeroką gamę kierunków, do których zaliczają się między innymi:

  • Technik farmaceutyczny
  • Technik dentystyczny
  • Higienistka stomatologiczna
  • Asystentka stomatologiczna
  • Opiekun medyczny
  • Technik elektroradiolog

Powyższe kierunki pozwalają na zdobycie rozbudowanej wiedzy oraz umiejętności, które potrzebne są na stanowiskach pracy w branży medycznej, dając jednocześnie solidne przygotowanie do rozwijania kariery jako pracownik w różnych placówkach medycznych.

Medyczna szkoła policealna – gdzie aplikować?

Gdy chodzi o kształcenie w placówce jak Szkoła Medyczna Kraków Faber może zaoferować dostęp do wielu punktów i kierunków, wśród których każda osoba zainteresowana zdobyciem wykształcenia medycznego może znaleźć dla siebie najlepszą propozycję dla siebie.

Przed złożeniem swojej aplikacji zawsze warto bliżej zapoznać się z dostępnymi ofertami, programami nauczania, zapleczem, jakim szkoła dysponuje, a także opiniami od obecnych uczniów i absolwentów. Aktualnie wszystkie potrzebne informacje można uzyskać online.

Jak aplikować do szkoły medycznej?

Policealne szkoły medyczne mają w stosunku do swoich kandydatów mniejsze wymagania niż w przypadku szkół wyższych. Dzięki temu osoby, które chciałyby uzyskać wykształcenie medyczne i pracować w tej branży, mogą zdobyć je znacznie łatwiej.

Podstawowym wymogiem jest ukończenie szkoły średniej, jednak warto podkreślić, że matura nie jest wymagana. To powoduje, że nauka w szkole medycznej jest dostępna także dla osób bez egzaminu dojrzałości – tych, które do niego nie podeszły, a także tych, które go nie zaliczyły.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły