Najdroższe seriale na świecie [RANKING]

Najdroższe seriale na świecie

Lubię dobre seriale, ciekawe wątki, wielowątkowe scenariusze, przepiękne scenografie oraz niesamowicie wyglądające makiety oraz efekty. Zapewne nie tylko ja. To wszystko to wiele milionów włożonych w odcinek, żeby zadowolić widza. Czy zadowala? Pewnie tak, ponieważ wiele z tych seriali doczekało się wielu sezonów, a niektóre jeszcze trwają. Ile kosztuje poszczególny odcinek i sezon? Poniżej aktualny ranking najdroższych serialów na świecie! Zapraszam!

-11-

Zakazane imperium – 5 mln $ za odcinek

Fot. Materiały prasowe HBO

Fot. Materiały prasowe HBO

Odwzorowanie z niezwykłą dbałością scenerii życia w Atlantic City w latach 20-tych okazało się niesamowicie drogie. Sam odcinek pilotażowy kosztował aż 18 milionów dolarów, a każdy kolejny 5 milionów. Dodatkowo reżyserią zajął się Martin Scorsese. Serial pokochali widzowie oraz krytycy – pierwszy sezon otrzymał aż 18 nominacji do nagrody Emmy. Najdroższe seriale na świecie [RANKING]

-10-

Frasier – 5,2 mln $ za odcinek w ostatnim sezonie

fot. mentalfloss.com

fot. mentalfloss.com /

Lekkie zdziwienie? W ostatnim sezonie kultowego już serialu, odtwórca głównej roli – Kelsey Grammer dostawał gaże bagatela 1,6 milionów dolarów za jeden odcinek! Nawet pies grający Eddiego dostawał 10 tysięcy. Szaleństwo!

-9-

Camelot – 7 mln $ za odcinek

fot. filme5.com

fot. filme5.com

Kolejny serial o rycerzach, zwaśnionych rodach oraz dworskich intrygach. Dobra obsada (m.in Eva Green!) oraz niezły scenariusz musiały uczynić z serialu kasowy hit! I pewnie byłby nim, gdyby nie to, że miał premierę dwa miesiące po „Grze o Tron”. Apetyt widzów został zaspokojony, a „Camelot” zniknął po pierwszym sezonie. A szkoda.

>> Spójrz też na nasz dział Lifestyle – na pewno coś dla siebie znajdziesz!

-8-

House of Cards – 7,5 mln $ za odcinek

fot. www.enstarz.com

fot. www.enstarz.com

House of Cards można kochać, albo nienawidzić. Faktem jest, że jest to najdroższy serial w historii, wyprodukowany tylko na potrzeby emisji internetowej. Netflix poszalał! Produkcja przedostatniego odcinka kosztowała 100 milionów dolarów, a każdy z 39 odcinków średnio po 7,5 miliona! Ostatnio jednak filmowa Pani Underwood zażyczyła sobie taką gażę, jaką ma Frank, dzięki czemu na pewno koszt produkcji odcinka wzrośnie.

-7-

Marco Polo – 9 mln $ za odcinek

marco-polo-header-2

Produkcja pierwszego i póki co jedynego sezonu kosztowała 90 milionów dolarów i wielu fanów przypuszcza, że była odpowiedzą Netflixa na ogromny sukces wyprodukowanej przez HBO „Gry o Tron”. Odcinek średnio kosztował 9 milionów, głównie za sprawą niesamowitej scenografii oraz charakteryzacji postaci. Czekamy na kolejny sezon! Najdroższe seriale na świecie [RANKING]

-6-

Rzym – 9 mln $ za odcinek

rzym

Serial, który zachwycał zarówno widzów, historyków, jak i krytyków. Czym? Swoją dbałością o najwierniejsze odwzorowanie szczegółów, jednak koszty z tym związane, zmusiły HBO do zrezygnowania z dalszych odcinków, po zaledwie dwóch sezonach. Sam pilot kosztował ponad 10 milionów dolarów, a cała pierwsza seria to koszt 100 milionów dolarów. Kwoty robią wrażenie, tak samo jak makiety i scenografia.

-5-

Przyjaciele – 10 mln $ za odcinek w ostatnim sezonie

fot. wizjatv.pl

fot. wizjatv.pl

W niektórych rankingach na pierwszym miejscu, jednak w naszym dwa miejsca poza podium. Skąd taka gaża, bez scenografii, epickich bitew oraz efektów specjalnych? Głównie przez obsadę serialu, która zażyczyła sobie taką samą gażę w ostatnim sezonie i każdy z sześciu głównych bohaterów dostawał 1 milion dolarów za odcinek. Same gaże to 60% całego budżetu.

-4-

Gra o tron – 10 mln $ za odcinek w przedostatnim sezonie

fot. gra.pl

fot. gra.pl

W najnowszym sezonie budżet został na pewno przekroczony, bo twórcy przed premierą obiecywali, że widzowie zobaczą najbardziej epickie sceny w historii serialu. Produkcja pilotażowego odcinka kosztowała 10 mln dolarów, teraz sam odcinek przekracza granicę 10 milionów. Głównie za sprawą scenografii, makiet oraz gaż głównych aktorów. Najdroższe seriale na świecie [RANKING]

-3-

Kompania braci – 12,5 mln $ za odcinek

fot. http://7-themes.com/

fot. http://7-themes.com/

W wielu rankingach pomijany. Mini serial HBO sprzed ok 15-16 lat, wyprodukowany przez Stevena Spielberga oraz Toma Hanksa (odpowiedzialnych również za kultowego „Szeregowca Ryana”), wciąż jest na podium listy najdroższych seriali na świecie. Budżet w wysokości 125 milionów dolarów za 10 odcinków wzbudziłby zainteresowanie nawet dziś. Rekord został później pobity przez kolejny serial ze stajni HBO, który okupuje pierwsze miejsce!

-2-

Ostry dyżur – w latach 1998-1999, 13 mln $ za odcinek

http://www.axn.pl/

http://www.axn.pl/

Wszystko za sprawą Georga Clooneya, który w tamtych latach zaczynał być gwiazdą Hollywod! Nic dziwnego, że stacja NBC chciała go zatrzymać i zaoferowała mu znaczną podwyżkę gaży, aby nie odszedł z obsady serialu. Niestety pieniądze to nie wszystko i nie dało się odratować jakości serialu, który został bezlitośnie oceniony przez krytyków. A Clooney i tak odszedł w 1999 roku.

-1-

Pacyfik – 20 mln $ za odcinek

fot. http://www.banzaj.pl/

fot. http://www.banzaj.pl/

Kolejny miniserial od HBO, który często jest pomijany w rankingach, głównie przez to, że jest miniserialem. Jednakże serial to serial, a Pacyfik to lider rankingu, z 10-cioma odcinkami, które kosztowały bagatela 200 mln dolarów! Chodzą po sieci również informacje, że budżet Pacyfiku wyniósł aż 270 mln $. Warto zobaczyć, ponieważ scenografia, makiety i wykonanie powala. Miniserial wyprodukowany przez HBO jeszcze przez wiele lat będzie okupował pierwsze miejsce w rankingu. Warto obejrzeć.

>> Zapraszam również do przeczytania o rankingu najlepiej zarabiających serii filmowych!

Najdroższe seriale na świecie [RANKING]

 

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION