Najdroższe seriale na świecie [RANKING]

Najdroższe seriale na świecie [RANKING]

Spis treści

Najdroższe seriale na świecie

Lubię dobre seriale, ciekawe wątki, wielowątkowe scenariusze, przepiękne scenografie oraz niesamowicie wyglądające makiety oraz efekty. Zapewne nie tylko ja. To wszystko to wiele milionów włożonych w odcinek, żeby zadowolić widza. Czy zadowala? Pewnie tak, ponieważ wiele z tych seriali doczekało się wielu sezonów, a niektóre jeszcze trwają. Ile kosztuje poszczególny odcinek i sezon? Poniżej aktualny ranking najdroższych serialów na świecie! Zapraszam!

-11-

Zakazane imperium – 5 mln $ za odcinek

Fot. Materiały prasowe HBO
Fot. Materiały prasowe HBO

Odwzorowanie z niezwykłą dbałością scenerii życia w Atlantic City w latach 20-tych okazało się niesamowicie drogie. Sam odcinek pilotażowy kosztował aż 18 milionów dolarów, a każdy kolejny 5 milionów. Dodatkowo reżyserią zajął się Martin Scorsese. Serial pokochali widzowie oraz krytycy – pierwszy sezon otrzymał aż 18 nominacji do nagrody Emmy. Najdroższe seriale na świecie [RANKING]

-10-

Frasier – 5,2 mln $ za odcinek w ostatnim sezonie

fot. mentalfloss.com
fot. mentalfloss.com /

Lekkie zdziwienie? W ostatnim sezonie kultowego już serialu, odtwórca głównej roli – Kelsey Grammer dostawał gaże bagatela 1,6 milionów dolarów za jeden odcinek! Nawet pies grający Eddiego dostawał 10 tysięcy. Szaleństwo!

-9-

Camelot – 7 mln $ za odcinek

fot. filme5.com
fot. filme5.com

Kolejny serial o rycerzach, zwaśnionych rodach oraz dworskich intrygach. Dobra obsada (m.in Eva Green!) oraz niezły scenariusz musiały uczynić z serialu kasowy hit! I pewnie byłby nim, gdyby nie to, że miał premierę dwa miesiące po „Grze o Tron”. Apetyt widzów został zaspokojony, a „Camelot” zniknął po pierwszym sezonie. A szkoda.

>> Spójrz też na nasz dział Lifestyle – na pewno coś dla siebie znajdziesz!

-8-

House of Cards – 7,5 mln $ za odcinek

fot. www.enstarz.com
fot. www.enstarz.com

House of Cards można kochać, albo nienawidzić. Faktem jest, że jest to najdroższy serial w historii, wyprodukowany tylko na potrzeby emisji internetowej. Netflix poszalał! Produkcja przedostatniego odcinka kosztowała 100 milionów dolarów, a każdy z 39 odcinków średnio po 7,5 miliona! Ostatnio jednak filmowa Pani Underwood zażyczyła sobie taką gażę, jaką ma Frank, dzięki czemu na pewno koszt produkcji odcinka wzrośnie.

-7-

Marco Polo – 9 mln $ za odcinek

marco-polo-header-2

Produkcja pierwszego i póki co jedynego sezonu kosztowała 90 milionów dolarów i wielu fanów przypuszcza, że była odpowiedzą Netflixa na ogromny sukces wyprodukowanej przez HBO „Gry o Tron”. Odcinek średnio kosztował 9 milionów, głównie za sprawą niesamowitej scenografii oraz charakteryzacji postaci. Czekamy na kolejny sezon! Najdroższe seriale na świecie [RANKING]

-6-

Rzym – 9 mln $ za odcinek

rzym

Serial, który zachwycał zarówno widzów, historyków, jak i krytyków. Czym? Swoją dbałością o najwierniejsze odwzorowanie szczegółów, jednak koszty z tym związane, zmusiły HBO do zrezygnowania z dalszych odcinków, po zaledwie dwóch sezonach. Sam pilot kosztował ponad 10 milionów dolarów, a cała pierwsza seria to koszt 100 milionów dolarów. Kwoty robią wrażenie, tak samo jak makiety i scenografia.

-5-

Przyjaciele – 10 mln $ za odcinek w ostatnim sezonie

fot. wizjatv.pl
fot. wizjatv.pl

W niektórych rankingach na pierwszym miejscu, jednak w naszym dwa miejsca poza podium. Skąd taka gaża, bez scenografii, epickich bitew oraz efektów specjalnych? Głównie przez obsadę serialu, która zażyczyła sobie taką samą gażę w ostatnim sezonie i każdy z sześciu głównych bohaterów dostawał 1 milion dolarów za odcinek. Same gaże to 60% całego budżetu.

-4-

Gra o tron – 10 mln $ za odcinek w przedostatnim sezonie

fot. gra.pl
fot. gra.pl

W najnowszym sezonie budżet został na pewno przekroczony, bo twórcy przed premierą obiecywali, że widzowie zobaczą najbardziej epickie sceny w historii serialu. Produkcja pilotażowego odcinka kosztowała 10 mln dolarów, teraz sam odcinek przekracza granicę 10 milionów. Głównie za sprawą scenografii, makiet oraz gaż głównych aktorów. Najdroższe seriale na świecie [RANKING]

-3-

Kompania braci – 12,5 mln $ za odcinek

fot. http://7-themes.com/
fot. http://7-themes.com/

W wielu rankingach pomijany. Mini serial HBO sprzed ok 15-16 lat, wyprodukowany przez Stevena Spielberga oraz Toma Hanksa (odpowiedzialnych również za kultowego „Szeregowca Ryana”), wciąż jest na podium listy najdroższych seriali na świecie. Budżet w wysokości 125 milionów dolarów za 10 odcinków wzbudziłby zainteresowanie nawet dziś. Rekord został później pobity przez kolejny serial ze stajni HBO, który okupuje pierwsze miejsce!

-2-

Ostry dyżur – w latach 1998-1999, 13 mln $ za odcinek

http://www.axn.pl/
http://www.axn.pl/

Wszystko za sprawą Georga Clooneya, który w tamtych latach zaczynał być gwiazdą Hollywod! Nic dziwnego, że stacja NBC chciała go zatrzymać i zaoferowała mu znaczną podwyżkę gaży, aby nie odszedł z obsady serialu. Niestety pieniądze to nie wszystko i nie dało się odratować jakości serialu, który został bezlitośnie oceniony przez krytyków. A Clooney i tak odszedł w 1999 roku.

-1-

Pacyfik – 20 mln $ za odcinek

fot. http://www.banzaj.pl/
fot. http://www.banzaj.pl/

Kolejny miniserial od HBO, który często jest pomijany w rankingach, głównie przez to, że jest miniserialem. Jednakże serial to serial, a Pacyfik to lider rankingu, z 10-cioma odcinkami, które kosztowały bagatela 200 mln dolarów! Chodzą po sieci również informacje, że budżet Pacyfiku wyniósł aż 270 mln $. Warto zobaczyć, ponieważ scenografia, makiety i wykonanie powala. Miniserial wyprodukowany przez HBO jeszcze przez wiele lat będzie okupował pierwsze miejsce w rankingu. Warto obejrzeć.

>> Zapraszam również do przeczytania o rankingu najlepiej zarabiających serii filmowych!

Najdroższe seriale na świecie [RANKING]

 

Redakcja

Powiązane artykuły