Najpopularniejsze tytuły wśród gier online

cs go

Spis treści

Gry online w dzisiejszych czasach zajmują ogromną część rynku internetowego. Które są najbardziej popularne? Dowiecie się tego właśnie z tego artykułu!

Counter Strike : Global Offensive – Numer 1 wśród FPS-ów

Seria gier counter strike to jedna z najbardziej znanych oraz kultowych ,,strzelanek” na rynku gier, jej początki sięgają lat 90, każdy kto posiadał komputer lub miał niedaleko kafejkę internetową zarzynał łącze na lan party bądź (później) internet na adsl, grając ze znajomymi bądź przez internet. Jednakże wracając do dzisiejszych czasów, CS:GO osiągnęło w swoich najlepszych momentach 850,485 (- źródło steamcharts) aktywnych graczy online (grających w tym samym momencie). Na platformie steam nadal utrzymuje się w top najchętniej kupowanych tytułów, ta gra wielokrotnie udowodniła swoją wartość rynkową, nie opuszczając żadnych wielkich turniejów e-sportowych (Intel Electronics Sports Masters się tu kłania), nie dziwimy się temu, z racji tego że (pomijając cheaterów) CS:GO jest grą nastawioną głównie na umiejętności graczy, jest prosta w budowie, a całą jej ,,obudowę” stanowią gracze, którzy wymyślają nowe taktyki, nowe sposoby na rozbrajanie bomby etc.

Ten tytuł to super alternatywa, dlatego zamiast znowu oglądać darmowe filmy porno w sieci, lepiej pograć w Counter Strike.

PlayerUnknowns Battlegrounds – czyli patelnią przez głowę

Za chwilę zlecą się gracze PUBG i będą pisać że ,,CS:GO wcale nie jest najpopularniejsze etc.” oczywiście, PUBG jest bardzo popularne (najwięcej graczy w tym samym momencie 3.236,027 – źródło steamcharts), ale to nie jest FPS tylko gra typu battle royale. Gatunek battle royale na początku nie był własnym, samoistnym typem gier, występował głównie w postaci gamemodów (trybu gier) w takich grach jak minecraft (hunger games) czy innych tytułach *ekhm ekhm arma*. Skąd w ogóle wziął się ten gatunek gier? Otóż dużą inspiracją był film ,,Igrzyska śmierci” (Hunger games), który pokazał, jak ,,prawdziwy” battle royale powinien wygląda. Ciekawym aspektem tutaj jest również możliwość używania patelni w tym tytule, co jest wykorzystywane głównie do upokorzenia naszych przeciwników.

Redakcja

Powiązane artykuły