Sklep internetowy – czego oczekujemy od zakupów w XXI wieku?

Sklep internetowy – czego oczekujemy od zakupów w XXI wieku?

Spis treści

Sklep internetowy – czego oczekujemy od zakupów w XXI wieku?

Jak wynika z raportu „eCommerce w Polsce 2015” przygotowanego przez firmę Gemius, aż 53 proc. Polek robi zakupy w Internecie. Najczęściej kupują odzież, dodatki i akcesoria (79 proc.). Chętnie sięgają również po książki, płyty i filmy (69 proc.), a także obuwie oraz kosmetyki i perfumy (56 proc. klientek). Statystyczna Polka, która kupuje online wydaje miesięcznie: 84 zł na buty, 44 zł na bilety do kina i teatru, a 43 zł na kulturę – książki, płyty oraz filmy. Skąd ta popularność sklepów online i jak się w tym wszystkim nie pogubić? W jaki sposób kupować w sieci i oszczędzać przy tym zarówno czas, jak i pieniądze?

Żyjemy w czasach nadmiaru. Dziesiątki tysięcy produktów do wyboru to pozornie tyle samo możliwości. Nie zawsze wiemy jednak, który z nich kupić. Ogromna ilość dostępnych opcji jest dobra, oczywiście. Możemy dostosować ubrania do budowy swojego ciała, do naszego gustu, panującej mody, a kosmetyki do typu urody. Coraz częściej jednak od ekspedientki w sklepie oczekujemy pomocy i profesjonalnego doradztwa. Nie znamy się na wszystkich innowacjach, nie wiemy jak działają poszczególne składniki kremu. Od sklepu internetowego też powinniśmy oczekiwać usług dodatkowych, np. w postaci fachowej pomocy. Jeżeli szukamy konkretnych rozwiązań, a nie mamy swoich ulubionych produktów, które kupujemy zawsze i wiemy, że działają, warto wesprzeć się poradnikami. Często stanowią integralną część strony internetowej sklepu, albo też zagregowane są na blogu czy fan page’u. Tworzone przez specjalistów rozwieją nasze wątpliwości i pomogą kupić produkt, który spełni nasze oczekiwania. Sklep internetowy – czego oczekujemy od zakupów w XXI wieku?

Sprawdź dział >> BIZNES

Wyobraźmy sobie sytuację idealną – wszystko możemy kupić w jednym miejscu, dokładnie tak jak produkty spożywcze kupujemy w supermarkecie, a owoce, warzywa, nabiał i pieczywo – na pobliskim ryneczku. Jak nigdy dotąd liczy się dziś oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. W Internecie znaleźć można wiele sklepów o naprawdę szerokim asortymencie. Jednym z nich jest drogeria SuperKoszyk, która oferuje nie tylko kosmetyki, ale również chemię gospodarczą, akcesoria spożywcze, a nawet produkty dla zwierząt. Korzystając z oferty tego typu sklepów odnosimy wiele korzyści. Po pierwsze – koszty przesyłki doliczamy tylko raz, a w większości przypadków jeżeli zrobimy zakupy za odpowiednio dużą kwotę, dostawa jest gratis. Pamiętajmy też, że im więcej produktów w asortymencie sklepu, tym większe promocje i zniżki. Hurtowe ilości zamawiane u producentów, przekładają się bezpośrednio na ceny końcowe. Warto więc korzystać z oferty dużych „graczy”, którzy mają podpisane umowy o współpracy z producentami oraz dystrybutorami oferowanych towarów. Jeżeli decydujemy się na zakup online, zapoznajmy się też z opiniami na temat sklepu na forach internetowych. Sprawdźmy, od jak dawna funkcjonuje. Jeżeli sprzedawca posiada długą tradycję, jest godny zaufania. Nie da się prowadzić biznesu przez kilka-kilkanaście lat, traktując klientów po macoszemu. Owszem, czasem zdarzają się niepochlebne recenzje czy negatywne wpisy. Nie zawsze świadczą jednak o złej jakości samego sklepu, a często są efektem czynników zewnętrznych, niezależnych od firmy.

Jeszcze jeden istotny plus dużych sklepów działających online. W tradycyjnych drogeriach trudno jest magazynować kosmetyki czy środki czystości. Ograniczony metraż sklepu to również ograniczona ilość dostępnego asortymentu. Nie da się w przestrzeni kilkudziesięciu metrów kwadratowych ustawić dziesiątków tysięcy produktów. Inaczej jest w przypadku drogerii internetowych – tutaj powierzchnia magazynów jest o wiele większa, a kosmetyki mogą być przechowywane bezpieczni, w odpowiednich warunkach, które są istotne dla ich trwałości, jak temperatura czy wilgotność.

Polecamy również:
>> Konkurencja wśród e-sklepów się zaostrza

>> Polacy coraz chętniej płacą kartami i smartfonami

Sklep internetowy – czego oczekujemy od zakupów w XXI wieku?

Redakcja

Powiązane artykuły