87%
Prawie celujący!

Ocena nowego Jagura F-Pace

Jaguar F-Pace jest już trzecim modelem z Solihull zbudowanym na aluminiowej, modularnej platformie. Dzięki temu w krótkim czasie Jaguar był w stanie wprowadzić na rynek modele XE, nowego XFa oraz crossovera F-Pace. Przedstawiciele Jaguara porównują F-Pace do Porsche Macan i podkreślają, że jest to bardziej crossover niż SUV.

Silnik
85%
Jakość wykonania
95%
Ergonomia
95%
Cena do jakości
70%
Ocena subiektywna
90%

Test oraz jazda próbna Jaguara F-Pace

Jaguar zaserwował dziennikarzom najnudniejszą na świecie prezentację techniczną, podczas której wynajęty ekspert ślizgał się po cienkiej granicy między prawdą, a wciskaniem nam kitu. Czułem się jak na prezentacji dla dilerów: masz mówić klientowi, że F-Pace jest lepszy niż Macan, a jak się nie podoba, to wy….j. Podobną, typową dla polskich firm rozpychających się łokciami od lat 90-tych retorykę pamiętam z ostatnich miesięcy pracy w Radiu PiN. Nowe, lepsze szefostwo nie miało czasu na polemikę i wyjaśnianie celów. Po prezentacji złośliwi mówili, że tak to jest, jak się developer zabiera za sprzedaż samochodów. Z drugiej strony (były już) pracownik JLR Polska opowiadał mi kiedyś, że przeciętny klient przychodzi z walizką pieniędzy i mówi „zrób mi pan taki samochód, żeby był ładny”. Takiej to luksusowej obsługi i indywidualizacji oczekuje człowiek sukcesu. Dla pocieszenia dodam, że sądząc po języku używanym w salonach innych marek premium, przeciętny klient w tym segmencie też nie jest wymuskanym znawcą win, jak PR manager Audi.

Test oraz jazda próbna Jaguara F-Pace

fot. jaguar.co.uk

Test oraz jazda próbna Jaguara F-Pace

fot. jaguar.co.uk

Test oraz jazda próbna Jaguara F-Pace

fot. jaguar.pl

Takim wstępem Marek Wieruszewski zaprasza nas do testu oraz jazdy próbnej nowego Jaguara F-Pace. Wizualnie, ergonomicznie i jakościowo nowy Jaguar stał się jednym z głównych konkurentów w segmencie Crossoverów (SUVów?) Premium. Pytanie, czy cena nie będzie za dużą zaporą dla kupujących. Zatem zapraszamy do testu!

Test oraz jazda próbna Jaguara F-Pace

Zapraszamy również:
>> do testu Forda Mondeo
>> do testu Renault Megane
>> do testu BMW X1

 

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION