10 najdroższych piw na świecie

10 najdroższych piw na świecie

Spis treści

Jeśli lubicie kosztować nowe piwa i macie za dużo pieniędzy, możecie wypróbować jedno z 10 najdroższych piw na świecie. Przedstawiamy 10 najdroższych piw na świecie, które przygotował portal nieistotna.pl. Zapraszamy!


10 najdroższych piw na świecie

– 10 –

Sapporo’s Space Barley

Cena: $110/za sześciopak

Zawartość alkoholu: 5,5%

W 2006 roku dwaj naukowcy – Japończyk i Rosjanin testowali, jak dobrze jęczmień będzie rósł w przestrzeni kosmicznej. Z tego powodu zabrali go w kosmos do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i zasadzili go na pokładzie modułu Zvezda. Jęczmień ten rósł na orbicie przez pięć miesięcy, a jego 4. plon został przywieziony na Ziemię. Japoński browarnik z Sapporo wykorzystał go do produkcji pierwszego na świecie kosmicznego piwa.

– 9 –

Crown Ambassador Reserve

Cena: $90/750ml

Zawartość alkoholu: 10,2%

Piwo to prezentuje się niezwykle elegancko, dojrzewa w dębowych beczkach przez 12 miesięcy i zamykane jest w butelce do szampana, uznawany za alternatywę dla wina.

– 8 –

Tutankhamun Ale

Cena: $75/500ml

Zawartość alkoholu: 6%

Piwo niezwykle oryginalne, cechuje się średnią zawartością alkoholu i stosunkowo niewysoką ceną w porównaniu do pozostałych piw z zestawienia. Historia piwa sięga 1990 roku, kiedy archeolog dr Barry Kemp odkrył Królewski Browar Królowej Nefertiti. Znalazł dziesięć komnat, w których ważono piwo zakopane pod piaskiem. Każda zawierała ślady starożytnej pozostałości po piwie. Z pomocą mikroskopu elektronowego naukowiec dr Delwen Samuel zanalizował składniki, których używano w recepturze, która miała 3250 lat. Badacze nawiązali współpracę ze szkockim piwowarem Jimem Merringtonem, który wyprodukował 1000 butelek królewskiego piwa. Pierwsza butelka sprzedana została za 7686 dolarów, ale cena w końcu spadła do 75 dolarów za butelkę. Parę lat później browar zamknięto i zakończono produkcję piwa.

– 7 –

Brewdog’s Sink the Bismarck

Cena: $80/375ml

Zawartość alkoholu: 41%

Nazwany na cześć największego nazistowskiego pancernika. Piwo „Zatopić Bismarcka” konkurowało z Schorschbrau o miano najmocniejszego piwa na świecie. Bismarck nie tylko ukradł rekord Schorschbrau, ale i również odmienił sposób warzenia. Piwo było 4-krotnie dystylowane na zimno, dodatkowo ma cztery razy więcej chmielu od piw konwencjonalnych i jest cztery razy bardziej gorzkie.

10 najdroższych piw na świecie
fot. it.wikipedia.org / 10 najdroższych piw na świecie

– 6 –

Samuel Adams’ Utopias

Cena: $150/700ml

Zawartość alkoholu: 27%

Najdroższe piwo Ameryki, wydawane co dwa lata, każda partia dojrzewa w wiśniowych beczkach, a także beczkach po koniaku, bourbonie i szkockiej przez okres do 18 lat. Do każdej partii dodaje się odrobinę syropu klonowego. Piwo to jest obecnie zakazane w 13 stanach. Ciekawostką jest to, że butelka wykonana jest z niklu, także kaucja zwrotna uzyskana na złomie poprawi stan naszego portfela.

>> Sprawdź inne ciekawostki

– 5 –

Schorschbräu’s Schorschbock 57

Cena: $275/330ml

Zawartość alkoholu: 57,5%

Piwo wydane w październiku ubiegłego roku, jedno z najmocniejszych piw na świecie. Według mistrza browarnictwa Georga Tscheuschnera wyższa zawartość alkoholu w tym piwie zabiłaby 500-letnie prawo czystości piwa. Butelek jest tylko 36. Degustatorzy twierdzili, że ten „bock” ma aromat dymu, orzechów, rodzynek i alkoholu.

– 4 –

Carlsberg’s Jacobsen Vintage

Cena: $400/375ml

Zawartość alkoholu: 10.5%

W 2008 roku pewna duńska firma uruchomiła „vintage trylogy” (coś jakby rocznikową trylogię) mającą konkurować na rynku win luksusowych. To jęczmienne piwo dojrzewa w szwedzkich i francuskich dębowych beczkach przez sześć miesięcy, a rzekomo smakuje jak wanilia i kakao, z lekkim posmakiem torfowej „smoły i liny”. Sprzedawane jest w ekskluzywnych restauracjach w Kopenhadze. Co roku produkowanych jest 600 butelek z roczników 2008 do 2010. Każda butelka posiada datę ważności do 2059 roku, więc mamy 47 lat, aby wstrzymać się z próbowaniem piwka.

– 3 –

Brewdog’s The End of History

Cena: $765/330ml

Zawartość alkoholu: 55%

Z 55% zawartością alkoholu jest to trzecie najmocniejsze piwo na Ziemi. Kosztuje 756 dolarów za butelkę. To jasne belgijskie ale miesza się z pokrzywami i owocami jałowca z górzystego regionu północnej Szkocji- Highlands, a następnie wielokrotnie destyluje. Istnieje jedynie 12 butelek tego piwa i każde jest zrobione z wypreparowanych zwierząt, które zginęły na drogach – z 7 łasic, 4 wiewiórek i z zająca. Przyznać trzeba, że pomysł na piwo oryginalny.

– 2 –

Pabst Blue Ribbon 1844

Cena: $44/720ml

Zawartość alkoholu: 6%

W USA, Pabst Blue Ribbon jest jednym z najtańszych piw, które można kupić w sklepach. W Chinach natomiast jest to Rolls Royce wśród piw. Butelka kosztuje 44$ i jest 44 krotnie droższa niż ta ze Stanów. A to dlatego, że nie jest to ta sama lura. PBR 1844 robiony jest na niemieckich karmelowych słodach, dojrzewa w niezwęglonych beczkach po whisky i ponadto ma elegancką butelkę. Mistrz browarnictwa Alan Kornhauser zaprojektował to ale, by konkurować z wyższej klasy winami i brandziakami. Piwo sprzedawane jest tylko w Chinach.

– 1 –

Nail Brewing’s Antarctic Nail Ale

Cena: $800-$1815/500ml

Zawartość alkoholu: 10%

Nie zrobione ze zwierząt, natomiast zrobione dla zwierząt. Wymyślone przez piwowarów z Perth w Australii. Całość dochodu ze sprzedanych piw przeznaczana jest dla pewnego stowarzyszenia walczącego o wieloryby, noszącego nazwę the Sea Shepherd Conservation Society. Aby wyprodukować piwo, ludzie z Sea Shepherd Society wylądowali helikopterem na górze lodowej na Antarktydzie, zabrali trochę śniegu, stopili go w Tasmanii, a następnie przetransportowali do Perth w celu uwarzenia na tej wodzie piwa. Wyprodukowano jedynie 30 butelek tego piwa. Pierwsza butelka sprzedana została na aukcji za 800$.

10 najdroższych piw na świecie
fot. inkybeer.com / 10 najdroższych piw na świecie

Sprawdź również te ciekawostki:

>> 10 ciekawostek o herbacie

>> 10 ciekawostek o elektrowniach atomowych

>> 10 ciekawych faktów o Facebooku

Redakcja

Powiązane artykuły