Zastosowanie kartonów fasonowych

Kartony fasonowe

Spis treści

Opakowania, jakimi są kartony fasonowe są bardzo łatwe i bezpieczne w zamknięciu. Świetnie sprawdzą się podczas przeprowadzek, jako miejsce do przechowywania lub opakowanie podczas transportu. W artykule przyjrzymy się najbardziej powszechnym zastosowaniom kartonów fasonowych. Opiszemy także nietypowe zastosowania, które mogą zaskoczyć wiele osób.

Czym wyróżniają się kartony fasonowe?

Pudła fasonowe są bardzo wytrzymałe, ponieważ materiał wykonania to tektura falista. To wyjątkowo ekonomiczne opakowanie, które jest tanie i dodatkowo nie podwyższy kosztów wysyłki. Rozwiązanie docenią fani ekologii, ponieważ tektura zawiera w sobie dużą ilość makulatury. Pudła można wykorzystywać wielokrotnie i są w pełni biodegradowalne. Kartony fasonowe są uniwersalne, ponieważ można je wykorzystać do wielu dziedzin ludzkiej działalności.

Kartony fasonowe w biznesie

Sprzedawcy kartonów oferują możliwość umieszczenia dowolnego nadruku na tekturze. Pełna personalizacja oznacza dla firmy dodatkową reklamę. Estetyczne kartony dodadzą firmie prestiżu i zapewnią większą rozpoznawalność. Marketing staje się coraz bardziej nowoczesny, a firmy starają się wykorzystać każdą możliwą drogę na rozpowszechnienie wizerunku firmy. Kartony ze swoim logo wykorzystuje wiele znanych i cenionych firm odzieżowych czy kosmetycznych.

Kartony do wina

Wino jest sprzedawane w szklanych butelkach, które podczas transportu mogą ulec uszkodzeniu. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych kartonów do wina, które posiadają przegródki. Gruba tektura zabezpieczy zawartość przed stłuczeniem i pozwoli na transport w pozycji stojącej. Kartony fasonowe poradzą sobie nawet z dużymi ciężarami. Do wyboru są kartony na 6 lub 12 win. Na tekturze znajduje się nadruk „uwaga szkło” informujący o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas transportu.

Do archiwizacji

Kartony przeznaczone do archiwizacji wyróżniają się bardzo solidną konstrukcją z grubej tekstury trójwarstwowej. Dno oraz uchwyty są specjalnie wzmocnione, co da możliwość przenoszenia kartonów. Produkty zniosą nawet dość duże ciężary i nie ulegną rozerwaniu i zniszczeniu. Oferowane kartony mają zdejmowane wieka, które są bardzo wygodne w użytkowaniu. Pudła znajdą więc zastosowanie w wielu biurach czy archiwach. Można przechowywać w nich dokumenty w koszulkach lub w segregatorach.

Tacki z tektury falistej

Produkt pozwoli na przechowywanie wyrobów cukierniczych lub pieczywa. Tacki znacznie ułatwią transport wyrobów do sklepów i zabezpieczą żywność przed zgnieceniem lub zmianą kształtu. Tacki mogą znaleźć zastosowanie również w biznesie typu food truck.

Do przechowywania i przeprowadzki

W kartonach można przechowywać różnego rodzaju przedmioty, np., buty. Pozwoli to na uporządkowanie wnętrza szafy lub postawienie pudeł na podłodze. Odpowiednio podpisane kartony fasonowe sprawdzą się także podczas przeprowadzki. Kartony tworzy wysokiej jakości 3-warstwowa tektura.

Nietypowe zastosowania kartonów fasonowych

Pudła można wykorzystywać nie tylko w oczywisty sposób. Jednym z zastosowań jest np. stworzenie podręcznego organizera. W skrzyneczce możemy przechowywać przyprawy, kredki, długopisy lub inne drobne rzeczy. Z większych pudeł można zrobić pojazd dla dzieci. Karton może okazać się świetnym elementem podczas zabawy i służyć jako samochód lub inny środek transportu. Z kartonu można stworzyć również dom dla lalek. Wymaga to sporo pracy, ale radość dziecka będzie bezcenna. Na tekturze można stworzyć różnego rodzaju wzory.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły