Dlaczego kobiety uwielbiają chodzić w szpilkach?

buty

Spis treści

Większość kobiet przywiązuje dużą wagę do butów, które noszą, posiadając w szafach wiele par. Wiadomo, że większość par takich butów jest używana bardzo sporadycznie, jednorazowo lub nigdy nie była używana. Ale przecież kobietom nie zawsze chodzi o to, by nosić wszystkie te buty, ale żeby mieć satysfakcję i radość z posiadania zasobnej ilości par obuwia na wiele pięknych okazji. Niektóre panie kupują buty na jakąś okazję z dużym wyprzedzeniem, to znaczy, gdy koleżanka znajdzie partnera, to niektóre panie kupują buty z myślą o jej weselu, ślubie. Myślenie według takich kategorii jest czasem bardzo przydatne, bo gdy niespodziewanie wypadnie nam jakąś ważna uroczystość i nie mamy zbyt dużo czasu na zakupy, wówczas spokojnie możemy sięgnąć po zapasowe pary z naszej szafy.

Szpilki czy trampki

Obecna moda jest bardzo zmienna i wielowątkowa. Czasami mówi się nawet, że modne jest wszystko jeśli tylko wpisuje się ww odpowiedni styl. Bardzo popularne stały się na przykład trampki noszone przez panie w różnym wieku i na różne okoliczności. W pierwotnej wersji trampki były obuwiem typowo sportowym i zakładano je do strojów sportowych lub nieformalnych. Dziś często panie zakładają trampki do eleganckiej sukienki, garnituru czy oficjalnego, wizytowego stroju. Tym samym wypiera się z tego miejsca szpilki, które od zawsze noszone były w parze z eleganckimi sukniami przy ważnych uroczystościach. Trampki to wygoda, luzacki styl, postawienie na oryginalność. Szpilki to klasa, elegancja i męka przy każdym kolejnym kroku. To również rarytas dla ludzi, którzy mają fetysze na stopy.

Dlaczego nosimy szpilki?

Skoro szpilki są tak niewygodne to dlaczego właściwie je zakładamy? Są to buty najbardziej klasyczne i majestatyczne. Kobieta w szpilkach wyglada po prostu pięknie i znacznie bardziej podoba się płci przeciwnej. Ich nogi są bardziej seksowne oraz wizualnie dłuższe, poprawia się wygląd całej sylwetki, pośladki podnoszą się, brzuch jest bardziej płaski. Kobiety po prostu wygląda jak sex bomba. Szpiki dodają szyku nawet mało eleganckim kreacjom. Pomimo że są niewygodne i nogi bolą już po krótkim czasie noszenia, to jednak piękno, które z nich płynie jest niebywałe i warte poświęcenia.

Redakcja

Powiązane artykuły