Ile kosztuje serwis klimatyzacji w Wielkopolsce?

Spis treści

Mieszkając w Wielkopolsce, mamy do dyspozycji od groma warsztatów zajmujących się naprawą auto klimatyzacji. W przypadku kiedy serwis klimatyzacji Poznań mieści się w samym centrum miasta, musimy być przygotowani na wyższe ceny niż ma to miejsce na obrzeżach czy w okolicznych, mniejszych miejscowościach. Co jednak ze standardem usługi? Czy w serwisach znajdujących się  w np. w  Luboniu, Puszczykowie czy Mosinie znajdziemy gorszego specjalistę od klimy niż w samym Poznaniu? Ile zapłacimy za podstawowe usługi? Sprawdzamy!

Serwis klimatyzacji – Poznań najbardziej profesjonalny

Przyglądając się bliżej ceną za podstawowy serwis klimatyzacji w Poznaniu, warto brać pod uwagę renomę i skale działania warsztatu w którym zdecydowaliśmy się zostawić samochód. Już na pierwszy rzut oka widać, że w centrum miasta ceny są „zaokrąglane” do pełnych setek. Ciężko o punkt, w którym serwis klimatyzacji kosztowałby mniej niż 200 zł za obsługę układu z czynnikiem r134a i 300 za układ z R1234yf. To sporo patrząc na to, że podstawowy zakres wykonywanych czynności wygląda w większości warsztatów podobnie i nie stanowi bardzo rozbudowanej usługi.

Pierwszym etapem jest zawsze sprawdzenie szczelności układu metodą azotową, kontrastem lub za pomocą pomiaru elektronicznego. Następnie sprawdza się poziom czynnika w systemie. Jeśli jest go za mało, klimatyzację trzeba nabić za pomocą odpowiedniego czynnika. Do niedawna była to substancja r134a, która jednak została wyparta przez bardziej ekologiczny R1234yf. Dobry serwis klimatyzacji samochodowej zadba też o wymianę filtra kabinowego i osuszacza klimatyzacji jeśli jest zużyty. Mechanik powinien sprawdzić stan parownika klimatyzacji i innych elementów układu jak chociażby sprężarka. Pozwoli to oszacować jak długo jeszcze mogą podziałać. Na końcu wykonywana jest diagnostyki całości.

Z punktu widzenia klienta, równie istotna jak sprawność układu jest też jego czystość, o którą dba się poprzez odgrzybianie ozonem lub ultradźwiękami. W pięciu badanych serwisach klimatyzacji, Poznań wypadł pod tym względem najlepiej.

Naprawa auto klimatyzacji – Mosina najtańsza

Trochę gorzej pod względem wyposażenia i obsługi wyglądały serwisy poza stolicą wielkopolski. Dobrym przykładem jest chociażby Mosina znajdująca się zaledwie 20km od centrum Poznania. Specjalista nie był tak skrupulatny jak w renomowanym, poznańskim serwisie, natomiast usługa była wystarczająca do wykrycia nieszczelności.

Wiele można wybaczyć, jeśli spojrzy się na to przez pryzmat otrzymanego rachunku. Nie da się bowiem ukryć, że ceny jakich oczekuje serwis klimatyzacji w Mosinie są niewygórowane. Za takie usługi jak nabijanie klimatyzacji, dezynfekcja, ozonowanie czy zwykłe badanie szczelności zapłacimy średnio o 5-15 % niż w Poznaniu. Nie są to przy tym zabiegi wymagające od serwisanta wielkich umiejętności czy przeszkolenia, a jedynie odpowiedniego rodzaju maszyny i podstawowej wiedzy o jej obsłudze. Również cena naprawy konkretnych elementów klimatyzacji samochodowej jak chociażby sprężarki czy chłodnicy jest tańsza o ok 10%.


Profesjonalny, a zarazem niedrogi punkt napraw auto Klimy? Proserwis – serwis klimatyzacji Poznań to profesjonalny warsztat w Puszczykowie miedzy Poznaniem a Mosiną. Zapraszamy!

Redakcja

Powiązane artykuły