Bagażnik dachowy – czy warto go kupić, a może lepiej wynająć?

zakup lub wynajem bagaznika dachowego

Spis treści

Zarówno wynajęcie, jak i zakupienie bagażnika dachowego mogą być dobrym wyborem, gdy planuje się przewiezienie większych ładunków. Kiedy lepiej zdecydować się na zakup takiego wyposażenia samochodowego, a kiedy postawić na wynajem?

Kiedy potrzebny jest bagażnik dachowy na samochód?

Nierzadko zwykły bagażnik samochodowy to za mało, aby przewieźć w nim niezbędne przedmioty, które zajmują sporo miejsca. Rozwiązaniem jest wtedy zastosowanie bagażnika dachowego, który pozwala na umieszczenie ich na dachu pojazdu.

Bagażniki dachowe na samochód mają bardzo szerokie zastosowanie i można wykorzystać je w różnych celach, na przykład wtedy, gdy planuje się przewieźć:

  • narty
  • snowboard
  • rowery
  • kajak
  • inny sprzęt sportowy
  • walizki
  • paczki, na przykład z meblami

Oczywiście, to jedynie przykładowe zastosowanie bagażników dachowych, dlatego też mogą one sprawdzić się do przewożenia innych typów ładunków, zależnie od ich rodzaju.

Kiedy warto wynająć bagażnik na dach samochodu?

Wynajęcie bagażnika samochodowego w wielu przypadkach może być bardzo korzystnym rozwiązaniem, gdy nie zamierza się korzystać z takiego sprzętu regularnie. Wynajęty bagażnik znakomicie sprawdzi się między innymi w przypadku sporadycznych podróży, na przykład na narty czy wyprawę rowerową. Także można wynająć go w celu przewozu rzeczy podczas przeprowadzki.

Wypożyczalnie oferujące bagażniki dachowe Katowice Auto-Carrier – https://auto-carrier.pl/wypozyczalnia-bagaznikow/katowice/ i działające w innych miastach mogą zaoferować dostęp do szerokiej gamy modeli dla różnych pojazdów, więc można dopasować je indywidualnie.

Kiedy lepiej zdecydować się na zakup bagażnika dachowego?

Kupno bagażnika dachowego jest wskazane przede wszystkim wtedy, gdy sprzęt ten ma być użytkowany regularnie. Wówczas będzie to opłacalna inwestycja w porównaniu z jego wynajmem. Gdy zatem planuje się regularne podróżowanie, wtedy zakup bagażnika samochodowego na dach może szybko się zwrócić. Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że taka inwestycja rekomendowana jest tylko wtedy, gdy w najbliższym czasie nie zamierza się wymienić auta na nowe, ponieważ wtedy trzeba będzie kupić nowy bagażnik do kolejnego modelu.

Jakie są ceny wynajmu i kupna bagażnika dachowego?

Koszty te związane są z licznymi czynnikami, między innymi typem bagażnika oraz z jego czasem użytkowania. Zwykle wynajem bagażnika dachowego jest wydatkiem od 30 do 45 złotych na dobę, ale należy także do tej ceny doliczyć kaucję. Z kolei koszt zakupu bagażnika dachowego może wahać się od około 500 złotych do nawet 2000 złotych. Gdy zamierza się wynająć albo kupić bagażniki dachowe Katowice oferują dostęp do wielu firm – wypożyczalni i sklepów z wyposażeniem samochodowym, gdzie można je znaleźć w różnych wariantach.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły