Alkomaty – wybierz najlepszy model urządzenia

alkomat

Spis treści

Po upływie kilku godzin po imprezie przychodzi moment, w którym zaczynamy się zastanawiać czy aby możemy już zasiąść za sterami samochodu i czym w związku z tym nie grożą nam żadne kłopoty. W takich sytuacjach nie wolno decydować w niewiedzy. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie stanu trzeźwości za pomocą urządzenia do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, które szybko ocenia naszą sytuację oraz możliwości.

Trzy możliwości

Udając się do jednego z wielu sklepów zapewniających nam alkomat świetnej jakości szybko dostrzeżemy, że wybór nie jest prosty, a oferowanych jest nam co najmniej kilka rozwiązań. Nie można się czemu dziwić, ponieważ w ostatnich latach zdecydowanie zwiększyło się zapotrzebowanie na tego typu urządzenia wśród osób prywatnych. Dlatego warto rozróżniać rodzaje tych urządzeń, a więc chcąc uzyskać dobre urządzenie za niewielkie pieniądze z pewnością zostanie nam zaoferowany model półprzewodnikowy, który jest bardzo popularny, jednak należy pamiętać, że uzyskane wyniki nie będą bardzo dokładne i mogą nieco różnić się od rzeczywistości. Oczywiście nie ma to aż tak dużego znaczenia, ponieważ margines błędu dalej jest bardzo mały. Kolejnym modelem jest urządzenie elektrochemiczne charakteryzujące się odróżnianiem substancji takich jak alkohol czy nikotyna co sprawia, że poboczne substancje nie wpływają na wynik, który swoją drogą jest bardzo dokładny. Ostatnią kategorią są sensory spektrofotometryczne, nie wymagające kalibracji oraz szczególnego traktowania. Niestety dla większości zwykłych kupujących nie są dostępne ze względu na swoją cenę, która przekracza tysiąc złotych. W przypadku kiedy decydujemy się na taki wybór można mieć pewność, że korzystamy z najlepszej jakości urządzenia.

Co musisz wiedzieć o kalibracji?

Większość użytkowników lekceważy bądź ignoruje kalibrację urządzeń do pomiaru stanu trzeźwości, jest to zdecydowany błąd, gdyż takie zabiegi mogą wydłużyć życie urządzeń dając nam kolejne okazje do sprawdzania swojej oraz innych trzeźwości. Będąc użytkownikiem należy pamiętać o kalibracji i przeprowadzać ją w odpowiednim serwisie, takim jak https://alkopatrol.pl pod okiem doświadczonego specjalisty przynajmniej raz na pół roku. Kiedy zdarza się nam częściej sprawdzać stan trzeźwości należy częściej wykonywać kalibrację. Jest ona przeprowadzana bardzo szybko, na miejscu a kwota jaką przyjdzie nam zapłacić oscyluje w okolicach kilkudziesięciu złotych.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły