Jak sadzić drzewa i krzewy: Najlepsze wskazówki, jak dbać o środowisko

sadzenie drzewek i krzewow

Spis treści

Sadzenie drzew i krzewów to świetny sposób na dbanie o środowisko i upiększanie ogrodu. Drzewa i krzewy nie tylko zajmują mało miejsca, ale także dają cień, filtrują powietrze, dodają wymiar pionowy, upiększają ogród i zwiększają jego wartość. W tym artykule podajemy kilka najważniejszych wskazówek, jak sadzić drzewa i tworzyć własne, przyjazne środowisku środowisko. Na przykład posadzenie różnych odmian drzew, takich jak dąb, wierzba czy wiąz, stworzy siedliska dzikiej przyrody i zapewni jej schronienie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć sadzenie drzew.

Zdecyduj, gdzie posadzić drzewo lub krzew

Możesz być zaskoczony, że posadzenie drzewa może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię. Zasadzenie drzewa może ocienić Twój dom, zmniejszając ogólne zużycie energii o około 20%. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) podała, że szacuje się, iż na każde posadzone w USA drzewo, zmniejszenie zużycia energii przez właściciela domu wynosi około 400 dolarów rocznie. Dlatego właściciele domów i firm w całym kraju aktywnie sadzą drzewa, aby zmniejszyć swoje rachunki za energię. Jeśli chcesz posadzić drzewo, aby obniżyć swoje rachunki za energię, zaleca się posadzenie drzewa, które ma około 10 lat. Kiedy sadzisz młodsze drzewo, jego korzenie są zbyt małe, aby znacząco przyczynić się do obniżenia rachunków za energię.

Pamiętaj o odpowiedniej ochronie swoich dłoni, ciała i oczu! Produkty BHP, w tym rękawice, ubrania robocze i okulary ochronne znajdziesz na https://aveon.pl

Kupuj rośliny w odpowiednim stanie

Zdrowa roślina to bezpieczna roślina. Dlatego ważne jest, aby kupować rośliny w dobrym stanie. Jeśli kupowana roślina wygląda niezdrowo, zaleca się, aby jej nie kupować. Można łatwo stwierdzić, czy roślina jest w dobrej kondycji czy nie, patrząc na końcówki. Jeśli są one opadające, odbarwione, zwiędnięte lub mają zgniłe plamy, nie należy ich kupować. Jeśli nadal nie jesteście pewni, czy kupowana roślina jest w dobrym stanie, zawsze możecie zapytać o radę sprzedawcę.

Przygotuj glebę przed sadzeniem

Przed posadzeniem drzewa lub krzewu należy przygotować glebę. Może to być tak proste, jak wymieszanie z glebą materii organicznej, takiej jak kompost. Możesz także dodać węgiel drzewny lub piasek, aby gleba była bardziej porowata i lepiej wchłaniała wodę. Jeśli sadzisz drzewo z głębokim systemem korzeniowym lub drzewo, które będzie wymagało intensywnego zasilania, zaleca się uzupełnienie gleby kompostem lub dodatkami takimi jak gips. W przypadku sadzenia krzewów należy wykopać dołek tej samej wielkości co bryła korzeniowa (dzięki temu korzenie będą miały wystarczająco dużo miejsca, aby się rozrosnąć) i dodać do gleby materię organiczną. Upewnij się, że dobrze podlewasz posadzone drzewo lub krzew i utrzymujesz glebę w stanie wilgotnym, dopóki korzenie nie urosną do pożądanej wielkości.

Nie zapomnij podlewać swojego drzewa

Woda jest niezbędna dla zdrowego wzrostu roślin. Jeśli sadzisz drzewo lub krzew o płytkim systemie korzeniowym, możesz pomyśleć, że mogą się one bez niej obejść. Jednak w zależności od miejsca zamieszkania, drzewa i krzewy na niektórych obszarach mogą nie wytrzymać suchości gleby. Zaleca się podlewanie drzew lub krzewów zawsze wtedy, gdy gleba jest całkowicie sucha. Zaleca się również podlewanie drzewa lub krzewu, gdy jest zagrożone suszą, ale nie ma już nadmiaru wody w glebie. Należy również ograniczyć ilość wody podawanej roślinie w zimie, aby nie dostała jej zbyt dużo podczas fal upałów.

Dla własnego bezpieczeństwa nigdy nie podejmuj pracy bez odpowiedniej ochrony! Zamów ubranie robocze i rękawice już dzisiaj! To i wiele więcej znajdziesz na https://dystrybutorbhp.pl

Zakończenie

Jeśli posadziłeś drzewo, być może będziesz musiał je od czasu do czasu przyciąć. Możesz przycinać swoje drzewo między październikiem a lutym. Podczas przycinania drzewa upewnij się, że używasz piły lub sekatora. Cięcia wykonuj wysoko na gałęzi, a nie u podstawy, gdzie gałąź łączy się z pniem. Przycinanie należy wykonywać rano, aby wilgoć z rosy mogła zostać wchłonięta przez glebę, a gałęzie zdążyły wyschnąć przed zapadnięciem zmroku. Z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że udało Ci się posadzić drzewo lub krzew. Jeśli potrzebujesz pomocy, zawsze możesz skontaktować się z profesjonalnym ogrodnikiem, który Ci pomoże. Drzewa i krzewy, gdy są prawidłowo posadzone, nie tylko upiększają ogród, ale także zapewniają cień, filtrują powietrze, dodają wymiar pionowy i zwiększają jego wartość. W tym artykule podajemy kilka najważniejszych wskazówek, jak sadzić drzewa i stworzyć własne, ekologiczne środowisko. Na przykład sadzenie różnych odmian drzew, takich jak dąb, stworzy siedlisko dzikiej przyrody i zapewni jej schronienie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć sadzenie drzew.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły