Kopia zapasowa na Bloggerze

Kopia zapasowa na Bloggerze

Spis treści

Kopia zapasowa na Bloggerze (backup) – prosta, lecz bardzo ważna czynność. Wykonanie kopii zapasowej trwa chwilę i zabezpiecza przed utratą danych. Co, gdyby nagle zawartość bloga zniknęła, a kopii zapasowej by nie było?

Wprowadzając zmiany w kodzie lub wgrywając nowy szablon czy gadżet, narażasz się na utratę treści Twojego bloga, o hakerach nie wspomnę. Dlatego też pamiętaj o tej czynności i wykonuj ją regularnie. Kilka kliknięć i śpisz spokojnie. W tym poradniku dowiesz się, jak tworzyć oraz jak przywracać kopię zapasową na Bloggerze.

Kopia zapasowa

Kopia zapasowa na Bloggerze – Jak ją stworzyć?

1. Zaloguj się do Panelu Nawigacyjnego na www.blogger.com.

2. Przejdź do zakładki Szablon w panelu bloga.

Kopia zapasowa na Bloggerze
fot. blogger.com

3. W prawym górnym rogu kliknij Utwórz/przywróć kopię zapasową.

Kopia zapasowa - Blogger.com
fot. blogger.com

Otworzy się okienko takie, jak poniżej:

Kopia zapasowa na Bloggerze
fot. blogger.com

Kopia zapasowa

>> Zapraszamy do działu technologia

Kopia zapasowa

4. Kliknij na przycisk Pobierz pełny szablon i zapisz plik z rozszerzeniem .xml.

Kopia zapasowa na Bloggerze
fot. blogger.com

Po wykonaniu tych 4 krótkich kroków możesz spać spokojnie.

Jak przywrócić kopię zapasową?

Przywracanie danych jest równie proste. Powtórz punkty 1-3, następnie wybierz Przeglądaj, wskaż plik kopii zapasowej i prześlij kopię danych na bloga, klikając Przekaż.

Przywracając kopię zapasową, przywracasz też wcześniejszy wygląd Twojego bloga, który w pełni powróci do stanu z chwili, kiedy dana kopia została utworzona.

Kopię zapasową wykonuję średnio raz na tydzień, w zależności od tego, jak wiele i w jakim czasie dodaję moje strony. Wiem, że nie każdy robi kopie. Mam jednak nadzieję, że namówi ich do tego ten poradnik, a nie niespodziewana utrata danych. Dbajcie o dane, nie tylko na Waszych blogach. Warto zabezpieczyć dane w każdym miejscu: loginy, hasła oraz pliki na różnych urządzeniach i w różnych serwisach.

Kopia zapasowa

>> Zapraszamy do przeczytania artykułu: Blogger czy WordPress, który wybrać? Dowiesz się o możliwościach i ograniczeniach, jakie reprezentują najpopularniejsze platformy w blogosferze i nie tylko.

>>Zobacz również: Netflix w Polsce poszerzy ofertę programów i seriali

Redakcja

Powiązane artykuły