Legginsy ciążowe – czym powinny się charakteryzować?

legginsy ciazowe

Spis treści

Wyczekiwanie na narodziny dziecka to dla wielu kobiet wyjątkowy i piękny czas. Jednak ciąża może być też uciążliwa i czasem ciężka do zniesienia, zwłaszcza ze względu na pokaźny brzuch. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sobie komfort w trakcie tych kilku miesięcy. Jedną z najważniejszych kwestii jest dobór odpowiednich ubrań. Sprawdź, czym powinny charakteryzować się legginsy ciążowe, aby czas oczekiwania na dziecko przebiegał bez zbędnych niedogodności.

Wysokiej jakości materiał legginsów ciążowych

Dostępne na rynku legginsy ciążowe różnią między innymi materiałem wykonania. Możemy zakupić produkt wykonany z tworzyw naturalnych lub syntetycznych, z domieszką materiału elastycznego lub bez. Co będzie najlepsze dla przyszłej mamy? W tym wyjątkowym czasie warto sięgać po legginsy wykonane z najwyższej jakości materiałów. Najlepiej, jeśli będą to materiały naturalne, takie jak bawełna. Dzięki temu legginsy ciążowe zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza. A żeby były one odpowiednio elastyczne, warto szukać produktów wykonanych głównie z bawełny, ale z domieszką elastycznego materiału, np. stretchu.

Pamiętaj, że w czasie ciąży organizm kobiety ma znacznie większe wymagania i ze względu na ten wyjątkowy stan nie powinno się stosować odzieży wykonanej z wątpliwej jakości materiałów. Muszą one być one przyjazne dla skóry, wygodne i przewiewne.

legginsy

Czarne legginsy z wysokim stanem

Legginsy ciążowe – wybieraj modele bezszwowe

Ważne jest także to, aby na czas ciąży wybierać legginsy bezszwowe. Jak wiadomo, ciało kobiety w tym czasie jest opuchnięte i magazynuje dużo wody. Szwy w legginsach ciążowych mogłyby nieprzyjemnie uciskać skórę, a do tego zostawiać odciśnięte ślady. Nie powinno ich być zwłaszcza w części, którą nakłada się na brzuch.

Legginsy z wysokim czy niskim stanem?

Na rynku dostępne są legginsy ciążowe zarówno z wysokim, jak i niskim stanem. O ile w początkowym etapie można sobie pozwolić na te drugie, to już zaawansowanej ciąży warto postawić na legginsy z wysokim stanem. W tym okresie kobieta potrzebuje jak największej wygody i komfortu, a zjeżdżające z brzucha legginsy z pewnością tego nie zapewnią. Wysoki stan będzie zachodził na brzuch, dzięki czemu materiał nie będzie ześlizgiwał się nawet podczas aktywności. O zastosowaniu legginsów z wysokim stanem nie tylko w ciąży, możesz przeczytać tutaj: https://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-legginsy-z-wysokim-stanem-podpowiadamy-po-czym-poznac-te-naj,nId,5214684.

Warto też zwrócić uwagę, jak uszyty jest pas w legginsach. Pamiętaj, aby unikać produktów, które posiadają cienką linię gumki w pasie, ponieważ będzie ona wbijała się w brzuch i powodowała nieprzyjemne uciskanie. Panel na brzuch powinien być zatem bezuciskowy i w miarę szeroki.

legginsy

Szeroki, bezuciskowy pas oraz płaskie szwy legginsów

Uniwersalne legginsy ciążowe – czy warto?

Wiesz już, że warto wybierać legginsy bezszwowe, z wysokim stanem i wykonane z naturalnych materiałów. A jaki rozmiar wybrać? Na rynku dostępne są legginsy ciążowe uniwersalne, czyli przeznaczone na okres ciąży dla każdej kobiety. Takie rozwiązanie niestety nie jest zbyt dobre, ponieważ obwód brzucha czy ud może znacznie różnić się u każdej z osób. Najlepiej przed zakupem przymierzyć legginsy i dobrać rozmiar, który aktualnie nam pasuje. Pamiętaj, że legginsy ciążowe nie mogą być ani zbyt luźne (bo będą zjeżdżały z brzucha), ani zbyt ciasne (bo będą powodowały dyskomfort).

redakcja serwisu

Powiązane artykuły