Materace przeciwodleżynowe. Dla kogo mogą być przeznaczone?

przeciwodlezynowy materac

Spis treści

W domu coraz to częściej posiadamy nowoczesny i specjalistyczny sprzęt medyczny, dzięki któremu możliwe jest systematyczne monitorowanie stanu zdrowia, reagowanie w sytuacjach kryzysowych, jak również ułatwienie opieki nad seniorami lub osobami potrzebującymi. Materace przeciwodleżynowe to sprzęt, który swobodnie można wykorzystać w celu minimalizowania ryzyka pojawienia się odleżyn na ciele.

Zakup nowoczesnego sprzętu medycznego na własne potrzeby jest obecnie o wiele łatwiejszy, niż jeszcze kilka lat temu. Wszystko dzięki temu, że sprzęt jest produkowany w większej ilości, bardziej dostępny, można go kupić w stacjonarnych lub internetowych sklepach medycznych. Jego ceny są również mniejsze, dzięki temu na zakup nie trzeba zaciągać dodatkowych zobowiązań.

Materace przeciwodleżynowe to na pewno podstawowy sprzęt medyczny, dzięki któremu możemy zapewnić kompleksową, systematyczną pomoc, łatwo pielęgnować ciało osoby leżącej, zapobiegać powstawaniu odleżyn. Dla osoby, która codziennie opiekuje się kimś, kto takiej opieki wymaga, ma to ogromne znaczenie, jest dużym ułatwieniem.

Czym jest materac przeciwodleżynowy?

Swoją budową i potencjałem do wykorzystania materace przeciwodleżynowe znacząco różnią się od tradycyjnych, które stosujemy we własnych łóżkach. Zadaniem materaca przeciwodleżynowego jest zapewnienie systematycznej zmiany położenia ciała, zmiany siły nacisku na poszczególne mięśnie, usprawnienie krążenia, jak również umożliwienie cyrkulacji powietrza.

Możliwe jest to dzięki specjalnej budowie materaca, jakości poszycia, zastosowanemu mechanizmowi użytkownik będzie się czuł naprawdę komfortowo. Nowoczesne materace można otrzymać w sklepie medycznym https://www.ortmed.pl/.

Zobacz także: https://selfuri.com/jakie-sa-korzysci-uzywania-poduszki-ortopedycznej/

Dla kogo jest materac przeciwodleżynowy?

Materace przeciwodleżynowe są specjalistycznym sprzętem medycznym, który przeznaczony jest dla osób, które z różnych względów przez cały czas lub przez dłuższy jego okres muszą przebywać w pozycji leżącej. Materac przeciwodleżynowy ze sklepu medycznego jest więc dedykowany dla seniorów, osób trwale leżących, osób po wypadkach czy operacjach, osób, które są w trakcie rehabilitacji. Taki materac przyda się także, gdy mamy do czynienia z osobami, które zapadły w śpiączkę.

Dobrej jakości materac zminimalizuje ryzyko powstania odleżyn, ułatwi pielęgnację osoby leżącej, znacząco odciąży opiekuna, jak również sprawi, że jego wysiłek fizyczny będzie po prostu zdecydowanie mniejszy. 

redakcja serwisu

Powiązane artykuły