Najtańsze wersje modeli z segmentu B – co w nich znajdziesz?

Toyota Yaris 2017

Spis treści

Decydując się na zakup modelu z segmentu B pójdziesz na kompromis między droższym kompaktem, a autem miejskim. Obecnie na rynku jest wiele modeli oferujących (mimo stosunkowo niskiej ceny) szereg udogodnień, a także systemy bezpieczeństwa. Sprawdź, czego możesz spodziewać się w autach tego segmentu od Toyoty, Mazdy i Forda, a za co będziesz musiał dodatkowo zapłacić.

Ford Fiesta

Jeśli szukasz najtańszej odmiany tego modelu, będziesz musiał wydać 45 550 zł i kupisz Ambiente jednak wyłącznie, jeśli jesteś klientem flotowym. W przypadku klientów indywidualnych, będą oni musieli zadowolić się bazową odmianą – Trend i zapłacić za nią 47 100 zł (wg cennika). Silnik tego modelu napędza 60 KM, a jego pojemność wynosi 1,25 l. Samochód wyposażono w 7 poduszek powietrznych i dołożono do niego oprócz obowiązkowych systemów bezpieczeństwa – IPS. W standardzie otrzymasz także reflektory halogenowe, elektryczne sterowanie przednich szyb i system „Follow me home”. Za wersję pięciodrzwiową będziesz musiał dopłacić dodatkowo 1 tys. zł.

Mazda 2

W wersji podstawowej tego modelu ceny startują od 54 400 zł. W standardzie możesz się spodziewać silnika benzynowego o mocy 75 KM i pojemności 1,5 l, manualnej skrzyni pięciobiegowej, elektryczne sterowanie przednie i tylne szyby, a ponadto komputer pokładowy oraz manualną klimatyzację. Jeśli zdecydujesz się na odmianę SkyGo, wówczas otrzymasz m.in. kurtyny powietrzne oraz boczne poduszki. Jeśli myślisz o dodatkowych systemach zwiększających bezpieczeństwo, będziesz musiał zdecydować się na zakup wyższych wersji wyposażeniowych.

Toyota Yaris

Nowością w salonach tego japońskiego potentata jest zmodernizowana Toyota Yaris trzeciej generacji. Model ten zyskał bardziej dynamiczną sylwetkę, nowe pakiety wyposażeniowe, a ponadto nowy silnik. Za jego wersję trzydrzwiową będziesz musiał zapłacić najmniej 42 900 zł, natomiast za kolejną parę drzwi należy dopłacić dodatkowo 1 tys. zł. W obu przypadkach otrzymasz samochód napędzany silnikiem o mocy 69 KM o litrowej pojemności oraz manualnej skrzyni o pięciu przełożeniach. Już w najtańszej wersji tejże Yariski otrzymasz dodatkowe systemy bezpieczeństwa w postaci m.in. układów wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, a także automatyczne światła drogowe. W bazowej odmianie Life znalazły się także np. regulacja fotela, komputer pokładowy, a także wielofunkcyjna kierownica.

fot. główne: techcrunch.com

Redakcja

Powiązane artykuły