Nowy Citroen C3 – więcej informacji

Spis treści

Nowy Citroen C3 już jest! Kolejna generacja modelu C3 względem poprzednika bardzo się zmienił i upodobnił do większego modelu C4 Cactus. Citroen jest znany ze specyficznego podejścia projektowania swoich samochodów, ich zdaniem modele muszą się wyróżniać na ulicy. Mamy pewność, że nowy C3 niektórym może się podobać, a jeszcze innych szokować. Pod hasłem "Citroen powrócił" rozpoczęła się prezentacja nowego C3. Producent po sukcesie modelu C4 Cactus, postanowili w podobnym stylu zaprojektować kolejną generację popularnego auta miejskiego. Od 2002 roku model C3 znalazł ponad 3,5 miliona nabywców. Nowy C3, swą barwną osobowością oraz świeżym i optymistycznym designem zrywa z utartymi kanonami w tym segmencie – tak o nowym C3 mówią przedstawiciele Citroena.

Nowy Citroen C3 już jest!

Nowy Citroen C3 - więcej informacji
Post-production : Astuce Productions / Nowy Citroen C3 – więcej informacji
Nowy Citroen C3 - więcej informacji
fot. motof1.pl / Nowy Citroen C3 – więcej informacji
Nowy Citroen C3 - więcej informacji
fot. motof1.pl
Nowy Citroen C3 - więcej informacji
fot. motof1.pl

Samochód otrzymał światła do jazdy dziennej zintegrowane z grillem, które są wykonane w technologii LED. Pod nimi umieszczono główne reflektory, tak jak w modelach C4 Picasso i C4 Cactus. Z boku zamontowano charakterystyczne poduszki tzw. AirBump, te same jakie zostały zastosowane w Cactusie. Tył został całkowicie przeprojektowany i nie jest podobny do żadnego z gamy modelowej Citroena. Auto będzie można spersonalizować na bardzo wiele sposobów. W palecie mamy 9 kolorów nadwozia, które można łączyć z 3 kontrastowymi barwami dachu, lusterek i otoczenia świateł przeciwmgielnych.

>> Zaglądnij również do naszego działu Motoryzacja

Ogromne wrażenie po zobaczeniu pierwszych zdjęć zrobiło na nas wnętrze nowego C3. Zaprojektowano je bardzo oryginalnie, choć elementy na desce rozdzielczej rozplanowano dość tradycyjnie. Znajdziemy tutaj m.in. analogowe zegary, znany z innych modeli francuskiej marki tablet, służący do obsługi multimediów, klimatyzacją, nietypowe fotele, nawiewy oraz elementy kolorystyczne, które urozmaicają wnętrza (dostępne będą one w 4 wariantach). Ciekawostką jest, że nowy C3 dysponuje po raz pierwszy na świecie, ConnectedCAM Citroën, pokładową kamerą HD umożliwiającą udostępnianie zdjęć i filmów. Na razie nie mamy zbyt wielu oficjalnych informacji oraz danych technicznych. Nieoficjalnie wiemy, że wymiary auta to: 3,99 m długości, 1,75 m szerokości oraz 1,47 wysokości, a rozstaw osi to 2,54 m. Pojemność bagażnika ma wynieś 300 litrów. A co znajdziemy pod maską nowego Citroena C3 ? Nowy C3 będzie napędzany 3-cylindrowym silnikiem benzynowym 1.2 o mocy 68KM, 82KM i 110 KM oraz dieslem 1.6 HDI w wersjach 75KM i 100 KM. Niedługo poznamy więcej szczegółów i cenę nowego Citroena C3, o czym poinformujemy na naszej stronie.

Redakcja

Powiązane artykuły