Oczyszczanie wątroby – jak poprawić jej funkcjonowanie?

Oczyszczanie wątroby - jak poprawić jej funkcjonowanie?

Spis treści

Oczyszczanie wątroby wpływa korzystnie na ogólne samopoczucie, usprawnia trawienie, wzmacnia system immunologiczny, poprawia wygląd skóry oraz wyszczupla sylwetkę. Podczas oczyszczania wątroby i przez 4 dni po zakończeniu kuracji nie należy stosować aparatów typu Zapper lub innych generatorów częstotliwości.

Kuracja trwa 2 dni. Zaplanuj ją w taki sposób, aby móc odpocząć drugiego dnia kuracji ( np. z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę). Pierwszego dnia kuracji nie należy przyjmować lekarstw, które nie są konieczne. To może być powodem złego rezultatu kuracji. Zjedz śniadanie i drugie śniadanie bez tłuszczu. Proponowany następujący jadłospis: kasza, chleb, miód, dżem, gotowane jarzyny, pieczone ziemniaki (bez masła i produktów mlecznych). W ten sposób nie obciążamy pracy wątroby i cała energia skierowana jest na jej oczyszczanie. Wypij 0,5-1 litra ożywionej wody. Możesz jeść i pić do godz. 15:00. Należy ściśle przestrzegać podanych godzin.

Oczyszczanie wątroby

Godz.15:00

Od godz.14 nic nie jedz i nie pij. Jeśli zjesz coś później, możesz poczuć się źle podczas kuracji. Rozpuść 4 łyżki stołowe soli gorzkiej w 3 szklankach wody (750ml). Z tej ilości powstaną 4 porcję roztworu soli do picia po ¾ szklanki (180ml) każda.

Godz.18:00

Wypij pierwszą porcję rozpuszczonej soli tj. ¾ szklanki (180ml). Możesz ewentualnie wypić kilka łyków czystej wody (lub wypłukać usta) lub wypić kilka łyków soku z grejpfruta. Wyjmij oliwę z oliwek i grejpfruty z lodówki (dojdą do temperatury pokojowej).

Godz. 20:00

Wypij znowu ¾ szklanki (180ml) rozpuszczonej soli. Pomimo, że nie jadłeś od godz.14, nie czujesz głodu. Sól gorzka powoduje oczyszczenie jelit. Ewentualnie pochodź po mieszkaniu lub pospaceruj wokół domu. To powoduje szybsze działanie roztworu soli.

>>Sprawdź nasz dział ZDROWIE

Godz. 21:45

Wlej ½ szklanki (125ml) oliwy z oliwek do słoiczka z pokrywką. Wyciśnij sok z czerwonych grejpfrutów i przecedź go. Potrzebne będzie przynajmniej pół szklanki soku, a większa ilość (3/4 szklanki) jest lepsza ( można dodać trochę soku z cytryny). Idź po raz ostatni do łazienki. Bądź gotów ze wszystkim do godziny 22.

Godz.22:00

Stojąc przy łóżku połknij kapsułki Omityny z pierwszymi łykami oleju zmieszanego z sokiem (pij przez słomkę i wypij resztę oleju z sokiem w przeciągu 5 minut ( osoby starsze lub osłabione w ciągu 15 min)). Po wypiciu połóż się natychmiast na plecach ( z głową ułożoną wyżej na poduszce) i leż tak absolutnie przez 20 minut. Powodzenie tej kuracji zależy od tego, żeby leżeć spokojnie. Zwróć uwagę, czy kamienie żółciowe lub wątrobowe przesuwają się. Niektórzy czują, jakby kulki wydobywały się z wątroby. Podczas tego procesu nie odczuwa się bólu, ponieważ sól gorzka otworzyła drogi żółciowe. Po 20 minutach ułóż się swobodnie do spania.

Następnego dnia

(nie wcześniej niż o godz.7:00). Jeśli po przebudzeniu masz lekkie bóle brzucha lub jest Ci niedobrze, poleż jeszcze trochę. Wspomniane dolegliwości powinny minąć po krótkim czasie. Udaj się ewentualnie do łazienki. Potem wypij ¾ szklanki (180ml) rozpuszczonej soli ( to już 3 porcja). Nie pij tej porcji przed godziną 6:00.

Godz. 9:00

Wypij ostatnią czwartą porcję rozpuszczonej soli ¾ szklanki (180ml). Połóż się ewentualnie jeszcze raz do łóżka. Kuracja jest zakończona, ale należy jeszcze poczekać 2 godziny z przyjmowaniem pożywienia.

Godz.11:00

Kuracja jest ostatecznie zakończona. Możesz zacząć jeść. Zacznij od wypicia dwóch szklanek świeżo wyciśniętego soku owocowo – warzywnego, najlepiej z zielonych winogron albo zmieszanego soku z marchwi i pomarańczy w proporcji 1:1 dla uzupełnienia cukru w organizmie. Później możesz zjeść winogrona lub banany. W celu uzupełnienia flory bakteryjnej w jelitach, zjedz jogurt naturalny albo wypij kwaśne mleko.

Po godz.13:00

Możesz stopniowo przyjmować pożywienie, unikając jednak początkowo nadmiaru tłuszczu. Dopiero pod koniec dnia (wieczorem) możesz jeść normalnie (ewentualne zmęczenie powinno minąć). Wypij kwaśne mleko (uzupełnienie flory bakteryjnej w jelitach).

Po wypiciu pierwszej porcji rozpuszczonej soli może wystąpić po 2 godzinach biegunka. Drugiego dnia kuracji po wypiciu rozpuszczonej soli może również wystąpić rozwolnienie. Zwróć szczególną uwagę na to, co zostaje wydalone (drugiego dnia kuracji). Policz, ile kamieni zostało wydalonych. Kamienie żółciowe mogą różnić się kształtem i kolorem. Są one przeważnie zielone – to są te prawdziwe kamienie żółciowe, ale mogą być też brązowe, białe, czerwone, bordowe, wielkości pestek jabłka. Czasami drogi żółciowe wypełnione są kryształkami z cholesterolu, które nie zostały przekształcone w kamienie. Po wydaleniu wygląda to jak piana. Ważne jest, aby się tego pozbyć. To hamuje prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Po kuracji można mieć luźny stolec przez 1-2 dni. Należy pamiętać o piciu kwaśnego mleka.

Między kuracjami powinno być przynajmniej 2 tygodnie przerwy.

Po zakończeniu kuracji polecane jest picie przez ok. 3 tygodnie srebra koloidalnego, które wspomaga proces oczyszczania organizmu. Przez kilka dni można zaobserwować zmiany zachodzące w organizmie. Najczęstsze objawy to: przezroczysta wydzielina z nosa, ból gardła, kaszel. U ludzi cierpiących na egzemę lub łuszczycę może początkowo wystąpić nasilenie objawów. Zdarzają się również przypadki dyskomfortu psychicznego: gwałtowne zmiany nastrojów, nadwrażliwość emocjonalna itp. Bierze się to stąd, że organizm porządkuje wszystko, także w sferze psychicznej. Jeśli Twój organizm potrzebuje odpoczynku, to poddaj się temu. Jeśli czujesz przypływ energii, to nie zużywaj jej na zbędną aktywność fizyczną, bo energia ta potrzebna jest Twojemu organizmowi do regeneracji.

Przede wszystkim myśl pozytywnie. Po jakimś czasie przekonasz się, jak Twój organizm oczyszcza się i odmładza.

Przeciwwskazania do kuracji:

  • Oczyszczania nie można prowadzić, jeżeli organizm jest osłabiony na skutek przeziębienia lub grypy
  • Oczyszczania wątroby nie mogą prowadzić osoby, u których stwierdzono torbiele lub guzy na wątrobie
  • Kuracji nie mogą przeprowadzać kobiety w ciąży, w okresie miesiączkowania oraz matki karmiące
  • Oczyszczania nie można prowadzić u dzieci poniżej 12 roku życia. Osoby w wieku 12-18 lat powinny przyjmować ¾ porcji przeznaczonej dla dorosłych
  • Uwaga palacze! Nikotyna osłabia efekt kuracji, dlatego warto wstrzymać się od palenia w czasie jej trwania (1-2 dni)

Zapraszam również do przeczytania:

>> Czerwone buraki jako źródło witamin

>> Domowy chleb bezglutenowy

BEmpire.pl – Pierwszy mutliblog w Polsce

Redakcja

Powiązane artykuły