Odzież medyczna niejedno ma imię – poznaj nowe wzory, fasony i kolory

Odzież medyczna nie jedno ma imię

Spis treści

Odzież medyczna przez lata była utożsamiana z prostym krojem i tylko jednym kolorem – bielą. Dziś praktycznie każdy element odzieży medycznej można nabyć w różnych barwach. Tuniki, żakiety, spódnice czy fartuchy medyczne mają modne kroje i wykonane są z wysokiej jakości, trwałych materiałów. Dzięki dużej różnorodności odzieży służbowej lekarze, laboranci oraz wszyscy inni pracownicy służby medycznej mogą podkreślić swój indywidualny styl i wyglądać w pracy zawsze modnie.

Dress code w służbie zdrowia

W dużych placówkach medycznych obowiązują ścisłe zasady dotyczące ubioru pracowników. W wielu z nich zabrania się noszenia zwykłej odzieży pod strój medyczny, a ma to związek z promowaniem wolnego od patogenów środowiska pracy. Powszechną praktyką jest noszenie przez personel konkretnego oddziału szpitala uniformów medycznych w danym kolorze. Takie wyróżnienie sprzyja identyfikacji pracowników zarówno przez pacjentów, jak i osoby z zewnątrz. Przykładowo na oddziale chirurgii noszona jest odzież w kolorze jasnozielonym lub jasnoniebieskim.

Zmiany w branży medycznej

W ostatnich latach w branży medycznej znacznie zmieniło się podejście do ubioru w pracy. Projektanci prześcigają się w pomysłach na modne i niepowtarzalne wzory odzieży medycznej. Tworzone są osobne projekty dla kobiet i osobne dla mężczyzn. Dzięki temu odzież medyczna lepiej odpowiada specyfice pracy i gustom przedstawicieli służby zdrowia. Nabyć można różne elementy ubioru medycznego na miarę potrzeb i oczekiwań użytkowników. Wśród nich są bluzy, spodnie, komplety medyczne, fartuchy medyczne, koszulki, czepki, żakiety, tuniki, spódnice, sukienki czy bluzy polarowe. Odzież medyczna damska i męska to połączenie prostoty zapewniającej wygodę z ciekawą kolorystyką.

Popularnym zestawem jest komplet składający się z bluzy i spodni medycznych. Bluzy medyczne przykuwają uwagę różnymi wykończeniami dekoltu, stylowymi dodatkami, przeszyciami i wzorami. Spodnie natomiast są taliowane lub posiadają specjalne sznurki ściągające w pasie. Dzięki temu można je wygodnie dopasować do obwodu pasa. Duże bogactwo kolorystyczne pozwala na tworzenie ciekawych zestawień bluz ze spodniami medycznymi.

Kolory, fasony, wzory, czyli odzież medyczna w nowej odsłonie

Lista dostępnych elementów odzieży medycznej jest naprawdę długa. Na wymagających czekają indywidualne propozycje. Kolory, fasony, wzory – ich bogactwo pozwala zaakcentować swoją indywidualność i jednocześnie pokazać, że w pracy można być wyrazistym i prezentować się profesjonalnie.

Odzież medyczna to także akcentujące kobiecość kroje i wzory. Potwierdzeniem tej tezy są dopasowane do sylwetki taliowane żakiety, zapinane na zamek spódnice medyczne z efektownymi przeszyciami z boku, dobrze dopasowane tuniki z delikatnymi lamówkami czy sukienki medyczne w energetycznych kolorach. Odpowiednie kroje podkreślają atuty sylwetki, a jednocześnie zapewniają swobodę tak ważną w pracy pracownika medycznego.

W krainie tkanin medycznych

Pytanie, jak ta różnorodność strojów przekłada się na komfort w trakcie noszenia? Spokojnie. Producenci zadbali również o ten aspekt. Odzież medyczna jest produkowana z tkanin miękkich, przewiewnych i odpornych na utratę koloru. Popularnym materiałem jest bawełna, ale z domieszkami innych tkanin takich jak poliester czy spandex, które sprawiają, że odzież staje się bardziej elastyczna. Dzięki temu strój medyczny w trakcie noszenia nie krępuje ruchów, gwarantując pełny komfort. Domieszki są także dodawane w celu nadania tkaninom właściwości plamoodpornych. W ubraniach wykonanych z takich materiałów można czuć się sucho, świeżo i rześko.

Kolorowa odzież medyczna – modnie i wygodnie w pracy

Odzież medyczną nosi dziś cały personel medyczny: zaczynając od chirurgów, a kończąc na osobach pracujących w branży beauty, które chętnie sięgają po fartuchy kosmetyczne. Na optymalny dobór ubioru warto poświęcić trochę czasu, gdyż pacjenci często oceniają pracowników służby zdrowia właśnie przez pryzmat noszonego stroju. Wprawdzie trendy w modzie zmieniają się jak w kalejdoskopie, ale profesjonalny wygląd, podobnie jak zachowanie nigdy nie wychodzi z mody.


Artykuł sponsorowany

Redakcja

Powiązane artykuły