Phoenix Towers – ekologiczne wieże

Phoenix Towers

Spis treści

W innych naszych artykułach widzieliście The Tower i Jeddah Tower. Dziś zobaczycie Phoenix Towers, czyli 2 kolejne wieżowce, które bez wątpienia będą chciały zobaczyć miliony ludzi.

Phoenix Towers

Za projekt dwóch różowych wież odpowiedzialne jest brytyjskie studio Chetwoods, lecz mają powstać w chińskim mieście Wuhan. Jedna z wież będzie miała wysokość 1002 m. Konstrukcja będzie wykonana z betonu i stali. Prace będą trwały ok. 3 lat, a szacowany obszar obiektu to 47 hektarów na wyspie na jeziorze w Wuhan. Jednak jest coś, co wyróżnia Phoenix Towers od innych wielkich budowli, a mianowicie jego innowacyjne rozwiązania ekologiczne.

Funkcja rekreacyjna

Wielki ogród, galeria handlowa, bary, restauracje, hotel, mieszkania i taras widokowy. To wszystko będziemy mogli zobaczyć w najnowszej budowli.

Funkcja ekologiczna

W jednej z wież zostanie zamontowany system filtracyjny do oczyszczania powietrza i wód z jeziora oraz elektrownia ciepłownicza oparta na energii słonecznej. Dodatkowo działać tam będą turbiny wiatrowe, wodorowe ogniwa paliwowe, zbiorniki na deszczówkę i magazyny z biomasą. Wszystkie te rozwiązania będą w wyższym budynku, dlatego tylko dolna część będzie przeznaczona na cele mieszkalne i biznesowe.

Projekt

Phoenix Towers
fot. inhabitat.com / Phoenix Towers

>> Zapraszamy do działu technologia

Został zainspirowany systemem korzeni mangrowców i chińską legendą feniksa. Chińczycy wierzą, że feniks jako ptak posiada podwójną płeć, dlatego też jedna z wież (ekologiczno-przemysłowa) symbolizuje samca, a druga (turystyczna) samicę.

Zobacz również:

>> The Tower – Najwyższy wieżowiec świata

>> Jeddah Tower – Najwyższy budynek świata!

>> 5 najciekawszych budynków świata

Redakcja

Powiązane artykuły