Podwójne złoto dla LEXUSA w rankingu Kelly Blue Book

lexus

Spis treści

Najnowszy ranking Kelly Blue Book Brand Image Awards jest bardzo korzystny dla Lexusa. Został bowiem uznany za najlepszą markę luksusową oraz zajęł pierwsze miejsce w katergorii marek luksusowych darzonych największym zaufaniem. Tym samym Lexus powtórzył swój sukces z ubiegłego roku.

Kelly Blue Book – czym jest

Kelly Blue Book jest firmą analityczną, która działa na amerykańskim rynku od 1926 roku. Specjalizuje się w monitorowaniu cen rynkowych oraz ocenie wartości aut. Z przygotowywanych przez nią zestawień korzystają zarówno firmy handlowe, ubezpieczyciele, jak i osoby indywidualne.

Podczas zbierania danych do tegorocznego raportu Brand Image Awards, analitycy Kelley Blue Book zajęli się analizą opinii ponad 12 tysięcy osób posiadających samochód, który kupili w salonach. Wzięto pod uwagę 12 czynników, a wśród nich m.in. technologia, bezpieczeństwo, reputacja, osiągi czy też komfort jazdy.

Lexus – wśród najlepszych

Japońska marka już po raz drugi z rzędu zajęła dwukrotnie pierwsze miejsce w prestiżowych kategoriach. Analitycy zgodnie uważają, że sukces jest zasłużony. Twierdzą, że jest ona od początku istnienia synonimem stabilnej wartości oraz niezawodności. Na te cechy zwracali uwagę posiadacze czterech kółek.

fot. lexus.com

Redakcja

Powiązane artykuły