Sakho na dopingu, czyli 16 podsumowanie tygodnia
Sakho zagrożony dyskwalifikacją, wyniki na najlepszego piłkarza i młodego piłkarza ligi angielskiej i jedenastka sezonu Premier League, czyli kolejna porcja ciekawostek i wydarzeń piłkarskich z ostatniego tygodnia przygotowana przez Wariata Piłkarskiego w formie pisanej lub video! Zapraszamy!
Miejsce siódme. West Ham United pozyskało nowego napastnika. Nowym nabytkiem został 18-letni Hiszpan Toni Martínez.
„Młoty” potwierdziły sfinalizowanie umowy, na zasadzie której młody zawodnik opuści Valencię, by wraz z początkiem lipca przenieść się do angielskiej drużyny. Kwota transferu wyniosła w sumie 3 miliony euro. Sakho na dopingu
Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii związał się z nowym pracodawcą trzyletnią umową. West Ham wiąże z nim ogromne nadzieje, ponieważ młody zawodnik przez ostatnie cztery lata zdobył ponad 100 bramek w oficjalnych spotkaniach.
Miejsce szóste. Clement Grenier został wystawiony przez Olympique Lyon na listę transferową.
25-letni zawodnik jeszcze do niedawna był jednym z najbardziej pożądanych graczy ligi francuskiej, jednak poważna kontuzja odniesiona w zeszłe lato sprawiła, że jego rozwój uległ znacznemu spowolnieniu.
Od czasu swojego powrotu Grenier nie zdołał jednak odzyskać miejsca w pierwszej jedenastce Lyonu. W obecnym sezonie zagrał 15 razy i zdobył dwie bramki.
Prezes Lyonu, Jean-Michel Aulas, wyjawił, że sprzedaż francuskiego pomocnika nie jest spowodowana chęcią zarobku, ale ma mu pomóc w odzyskaniu utraconej formy.
Miejsce piąte. Ligowy mecz Interu Mediolan z Udinese, który zakończył się wynikiem 3-1 dla gospodarzy, przeszedł do historii Serie A.
Pierwszy raz zdarzyło się bowiem, żeby w podstawowych jedenastkach drużyn nie znalazł się ani jeden Włoch.
Historyczne składy obu drużyn prezentowały się w taki oto sposób:
INTER: Handanovič (Słowenia), João Miranda (Brazylia), Nagatomo (Japonia), Murillo (Kolumbia), Juan Jesus (Brazylia), Felipe Melo (Brazylia), Brozović (Chorwacja), Kondogbia (Francja), Biabiany (Francja), Jovetić (Czarnogóra), Icardi (Argentyna).
UDINESE: Karnezis (Grecja), Felipe (Brazylia), Danilo (Brazylia), Edenilson (Brazylia), Wagué (Mali), Widmer (Szwajcaria), Kuzmanović (Serbia), Agyemang-Badu (Ghana), Bruno Fernandes (Portugalia), Théréau (Francja), Zapata (Kolumbia).
Na boisko w Mediolanie najwięcej wybiegło Brazylijczyków, było ich łącznie sześciu – po równo w obu zespołach.
Dopiero w 76. minucie spotkania na boisku pojawił się pierwszy Włoch. Był to Giovanni Pasquale reprezentujący Udinese. Pięć minut po nim zjawił się Eder – naturalizowany reprezentant Italii, a następnie Danilo D’Ambrosio – obaj w barwach Interu.
Miejsce czwarte. Zespół Chelsea Londyn do lat 19 pokonał w finale Młodzieżowej Ligi Europy drużynę Paris Saint Germain 2:1. Młodzież „The Blues” obroniła trofeum sprzed roku i nie pozwoliła się pokonać w tegorocznych rozgrywkach ani razu.
W spotkaniu rozgrywanym w szwajcarskim Nyonie gole dla Chelsea zdobywali Fikayo Tomori oraz Kasey Palmer. Dla Paryżan trafienie zaliczył z kolei Yakou Meite. Sakho na dopingu
Najlepszym zawodnikiem spotkania uznano zdobywcę jednej z bramek Kasey’a Palmera, który w ubiegłorocznym finale był zaledwie rezerwowym.
Uznanie należy się również bramkarzowi The Blues, Bradleyowi Collinsowi, który obronił jedenastkę w początkowej fazie spotkania.
Miejsce trzecie. Mamadou Sakho może zostać zdyskwalifikowany na czas do 12 miesięcy.
26-letni obrońca został poddany kontroli antydopingowej, a próbka A wykazała, że mógł on stosować niedozwolone środki w celu spalania tkanki tłuszczowej. Liverpool nie zdecydował się jednak na zawieszenie piłkarza, ale odsunął go od występów w zespole do czasu wyników z próbki B.
Jeżeli kolejne badania udowodnią stosowanie przez niego dopingu, Sakho może spędzić od sześciu do 12 miesięcy poza boiskiem. Wcześniej podobną karę musiał odbyć jego klubowy kolega, Kolo Toure, który grając w barwach Manchesteru City został zawieszony na pół roku.
W przypadku potwierdzenia tych informacji, a następnie wykrycia dopingu u kolejnego gracza z Anfield Road, Liverpoolowi może grozić dyskwalifikacja z europejskich pucharów.
Miejsce drugie. Stowarzyszenie Profesjonalnych Piłkarzy wybrało najlepszego zawodnika i najlepszego młodego zawodnika sezonu w Premier League spośród nominowanych, którzy zostali zaprezentowani w ubiegłotygodniowym podsumowaniu.
Najlepszym piłkarzem młodego pokolenia został wybrany Anglik Dele Alli.
20-letni pomocnik ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu do MK Dons. Gdy powrócił na White Hart Lane, przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki Tottenhamu i stanowi obecnie jedno z najważniejszych ogniw drużyny. Piłkarz jak do tej pory zgromadził na swoim koncie 10 bramek i 9 asyst na boiskach Premier League. Sakho na dopingu
Z kolei najlepszym zawodnikiem obecnego sezonu Premier League został wybrany Algierczyk Riyad Mahrez.
25-letni skrzydłowy jest w obecnych rozgrywkach kluczowym graczem Leicester City, sensacyjnego lidera ligi angielskiej. Autor 17 bramek i 10 asyst w aktualnym sezonie Premier League, sprowadzony przed dwoma laty za 500 tysięcy Euro z francuskiego Le Havre, błyszczy swoją formą, czym przyciągnął zainteresowanie największych potęg piłkarskich na świecie.
Miejsce pierwsze. Poznaliśmy oficjalną jedenastkę roku w angielskiej Premier League.
W najlepszej drużynie obecnego sezonu znalazło się miejsce dla aż czterech zawodników Leicester City i czterech graczy Tottenhamu, czyli kolejno aktualnego lidera i wicelidera w ligowej stawce.
Stawkę uzupełniają bramkarz Manchesteru United David De Gea, prawy obrońca Arsenalu Hector Bellerin i skrzydłowy West Hamu Dmitri Payet.
W zespole nie zabrakło oczywiście miejsca dla gracza sezonu Riyada Mahreza i młodego zawodnika roku Delego Alli’ego.
Pewnym zaskoczeniem może być pominięcie w zespole Mesuta Ozila, który zaliczył już 18 asyst i przewodzi w klasyfikacji najlepszych asystentów sezonu w EPL. Pomimo dużej konkurencji wydaje się on być największym nieobecnym w zaprezentowanym zestawieniu.