Mistrzostwa świata – najłatwiejsza grupa według bukmacherów

Spis treści

Według analizy wykonanej przez bukmacherów, najłatwiejszą grupą podczas tegorocznego mundialu w Rosji będzie grupa B. Reprezentacje Hiszpanii i Portugalii nie mogły prosić o lepszy przebieg losowania grupowego. Na tym etapie rozgrywek rywalizować będą z drużynami Maroko oraz Iranu, których szanse na awans do dalszej fazy są znikome. Grupa B jest ponadto połączona z najniżej ocenianą przez specjalistów grupą A, w której znalazły się reprezentacje Rosji, Arabii Saudyjskiej, Egiptu oraz Urugwaju.

Grupa B – Hiszpania

Reprezentacja Hiszpanii musiała stawić czoła niemałemu rozczarowaniu podczas ostatnich dużych turniejów. Na mundialu w Brazylii Hiszpanie grali jeszcze jako mistrzowie świata, a mimo to odpadli zaraz po wyjściu z fazy grupowej. Drużyna prowadzona przez Julena Lopetegui nie osiągnęła dużo także podczas zmagań na mistrzostwach Europy 2016 we Francji, kiedy to miały miejsce niekorzystne spotkania z Chorwatami i Włochami. Aktualnie Hiszpanii udało się zdobyć pierwszą pozycję w grupie kwalifikacyjnej. Bukmacherzy ten zespół uważają za największego faworyta grupy B, na co nie bez wpływu pozostaje udział De Gea, Silvy oraz innych gwiazd.

Grupa B – Portugalia

Portugalczycy przyjeżdżają na mundial 2018 jako aktualni mistrzowie Europy. Reprezentacja ta odnotowuje stały progres od momentu zdobycia trofeum podczas francuskiego turnieju w 2016 roku. Zawodnicy Portugalii zdołali zdobyć trzecie miejsce w zeszłorocznym Pucharze Konfederacji FIFA, przegrywając z reprezentacją Chile po intensywnych rzutach karnych. Według bukmacherów siła Portugalczyków leży nie tylko w utalentowanych piłkarzach w rodzaju Ronaldo czy Silvy, ale również osobie trenera Fernando Santosa. Selekcjoner ten wielokrotnie udowodnił swoje umiejętności taktyczne, więc prawdopodobnie tak samo będzie i na mundialu 2018.

Grupa B – Maroko

Reprezentacja Maroko wystąpi na mistrzostwach świata pierwszy raz od dwudziestu lat. Ostatni raz Marokańczycy grali na mundialu w 1998 roku, odpadając w fazie grupowej podczas zmagań we Francji. Do największych atutów obecnego zespołu należy solidna obrona, która zagwarantowała Maroko brak utraty choćby jednego gola podczas sześciu spotkań grupowych w afrykańskich kwalifikacjach do mistrzostw. W ten sposób drużyna wyprzedziła Wybrzeże Kości Słoniowej, z różnicą bramek 11:0. Według bukmacherów szanse dla Maroko na mundialu 2018 są nieduże. Konkurenci z grupy B będą musieli jednak sprostać umiejętnościom tak uznanych zawodników jak Mehdi Benatia z Juventusu czy obwołany w drużynie najlepszym strzelcem kwalifikacji Khalid Boutaib.

Grupa B – Iran

Iran weźmie udział w piłkarskich mistrzostwach świata po raz pierwszy w historii. Sukces ten reprezentacja może zawdzięczać dobrej taktyce defensywnej Carlosa Quieroza, który zapewnił swojemu zespołowi dwanaście czystych kont podczas azjatyckich kwalifikacji do mistrzostw. Omawiając mistrzostwa świata u bukmacherów, specjaliści nie dają drużynie Iranu większych szans. Faworyci grupy B będą musieli uporać się przede wszystkim z solidną obroną.


Udział w zakładach bukmacherskich bez zezwolenia Ministerstwa Finansów jest zakazany (legalni bukmacherzy lista), hazard może uzależniać i wiąże się z ryzykiem finansowym, a konto u bukmachera można otworzyć od 18-go roku życia.

Redakcja

Powiązane artykuły