Boisko obok domu. Jak skutecznie chronić fasadę obiektu?

Spis treści

Coraz częściej mamy do czynienia z sytuacjami, że przydomowy ogródek zamieniamy na boisko sportowe czy wielofunkcyjne, które ma służyć szeroko rozumianej rekreacji. Często również nasze domy położone są niedaleko tego rodzaju obiektów. Koniecznością staje się wtedy odpowiednia ochrona domu, głównie fasady oraz okien. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnych piłkochwytów na boiska. Siatki zapewnią komfort gry oraz bezpieczeństwo.

W Polsce z roku na rok szeroko rozumiana infrastruktura sportowa jest coraz lepsza. Modernizowane są zarówno już użytkowane obiekty, jak również są oddawane do użytku nowe inwestycje. Wszystkie łączy jedno – wielofunkcyjność, która utożsamiana jest z bezpieczeństwem. Każdy, kto trenuje, uprawia sport, jest aktywny fizycznie, chce się czuć komfortowo. Jedną z najważniejszych kwestii, o którą trzeba zadbać jest to, aby boiska były odpowiednio ogrodzone. W tym celu między innymi stosuje się takie rozwiązania, jak piłkochwyty na boiska. To właśnie ich zadaniem jest zatrzymanie wszystkich piłek, które mogłyby uszkodzić fasadę domów.

Zobacz także: https://epbf.pl/dobrej-jakosci-pilkochwyty-na-boiska-jak-je-wybrac/

Czym są siatki zabezpieczające?

Siatki ochronne to specjalne rozwiązanie, które bez problemu można dopasować do obiektu, z którym mamy do czynienia. Pamiętajmy, że tego rodzaju obiekty są różnorodne, często położone w gęstej zabudowie, otoczone na przykład blokami. Rolą siatek ochronnych jest więc ochrona fasad, aut, ale również przechodniów. Siatki montowane są na specjalnych słupach, charakteryzują się wysoką elastycznością, odpornością na uszkodzenia, głównie pękanie. Dobrej jakości piłkochwyty na boiska można kupić w firmie https://www.siatki-kramer.pl/.

Ochrona fasady domu

Trudno wyobrazić sobie boisko do piłki nożnej, koszyków, siatkówki lub tenisa, bez odpowiednich siatek zabezpieczających. Dlaczego? Z powodu szkód, które mogą być dokonane przez piłki. Lecąca z dużą prędkością piłka może uszkodzić okna, spowodować wgniecenie styropianu, zabrudzenie ściany, uszkodzenie parapetów czy orynnowania, a także balkonów. Koszty naprawy mogą być duże, a sama naprawa dość trudna do wykonania. Dlatego najlepszym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest to, aby otoczyć boisko specjalną konstrukcją, zamontować siatki ochronne. Piłkochwyty na boiska sprawią, że wszyscy będą mogli grać swobodnie, nie martwić się o potencjalne uszkodzenia budynków i koszty z nimi związane.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły