Skuteczna depilacja – jaką metodę usuwania włosów wybrać?

usuwanie owlosienia

Spis treści

Wybór metody usuwania niechcianych włosków zależy od różnych czynników, w tym od tolerancji na ból, rodzaju skóry, oczekiwanej trwałości efektów i obszaru ciała. Jakie metody pozwalają na skuteczne pozbycie się owłosienia? Przyglądamy się ich zaletom i wadom!

Golenie

To proces bardzo szybki, niedrogi, możliwy do wykonania w domu, a także bezbolesny, dlatego też obecnie wiele kobiet decyduje się właśnie na golenie.

Taka metoda ma jednak bardzo dużą wadę, ponieważ włosy szybko odrastają, a także może ona powodować podrażnienia lub wrastanie włosków.

Właśnie dlatego jest ona skuteczna, lecz widoczne efekty są w tym przypadku dość krótkotrwałe.

Woskowanie

Metoda ta zapewnia dłuższe rezultaty w porównaniu z goleniem (3-6 tygodni), a także warto wskazać, że włosy z czasem odrastają delikatniejsze.

Z tej metody można skorzystać w domu lub u profesjonalisty, na przykład wtedy, gdy celem jest taka depilacja Gliwice to jedno z miast, gdzie jest ona dostępna.

Taka metoda depilacji może być bolesna, a także powoduje ona ryzyko podrażnienia skóry. Trzeba też pamiętać, że włosy muszą mieć określoną długość, aby depilacja woskiem była skuteczna.

Kremy do depilacji

To szybki i bezbolesny sposób usuwania nadmiernego owłosienia, który bez problemów może być stosowany w domu.

Warto jednak pamiętać o wadach. Kosmetyki do depilacji mogą mieć silny chemiczny zapach, powodują ryzyko podrażnienia skóry lub reakcji alergicznej, a ich efekty mogą nie utrzymywać się tak długo jak w przypadku innych metod.

Depilator mechaniczny

Usuwa włosy wraz z cebulkami, a uzyskane rezultaty mogą utrzymywać się przez kilka tygodni. Dodatkowo z czasem włosy mogą odrastać słabsze.

Stosowanie depilatora mechanicznego może być bolesne, pojawia się ryzyko wrastania włosów, a także może ono powodować zaczerwienienie lub podrażnienie skóry.

Laserowe usuwanie włosów

To metoda, która zapewnia długotrwałe rezultaty oraz może z czasem skutecznie zmniejszać wzrost włosów. Także nadaje się do większych obszarów, na przykład na nogi, plecy.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów wymagane są wielokrotne sesje, które mogą być drogie. Depilacja laserowa może nie działać skutecznie na wszystkich rodzajach skóry i włosów.

Depilacja cukrowa

Jest to naturalna alternatywa dla depilacji woskiem, mniej bolesna niż depilacja woskiem, która skuteczne usuwa włoski u nasady. W efekcie skóra pozostaje gładka na około 3-6 tygodni po takim zabiegu.

Taka metoda wymaga odpowiedniej długości włosów, może powodować zaczerwienienie lub podrażnienie skóry.

Pęseta

Pęseta pozwala na precyzyjne usuwanie włosów, dzięki czemu doskonale sprawdza się na małych obszarach.

Podobnie jak w przypadku innych metod depilacji mechanicznej pojawia się ryzyko wrastania włosków, a także może ona powodować podrażnienia skóry.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły