Suchy top do hybryd — co to takiego?

manicure

Spis treści

Jeśli wasza przygoda z manicure’em hybrydowym dopiero się rozpoczyna, warto najpierw poświęcić odrobinę czasu na przyswojenie wiedzy teoretycznej. Trwałe malowanie paznokci z pewnością ma wiele korzyści, na czele z wygodą, jednak musicie wiedzieć, jak dobrze zadbać o paznokcie oraz jak je przygotować, aby lakier pozostał na nich przez dedykowane kilka tygodni.

Zanim otworzycie domowy salon kosmetyczny, niezbędna będzie pewna inwestycja. Zestaw lakierów hybrydowych, lampa ze światłem LED, płyn do odtłuszczania paznokci, pilnik oraz nożyczki do skórek to minimum akcesoriów. Ponadto dobrze jest też mieć aceton, radełko oraz polerkę do płytki, które przydadzą się podczas zdejmowania hybrydy. Z takim ekwipunkiem możecie przystąpić do dzieła tworzenia. W sklepach internetowych znajdziecie pełną gamę zarówno baz, kolorów, jak i topów do hybryd, a także wszelkich akcesoriów przydatnych podczas nakładania manicure’u. 

Manicure hybrydowy – jak to działa?

Dobrze zrobiony manicure wymaga czasu i cierpliwości. Przed samym malowaniem płytkę musimy ukształtować, zmatowić pilnikiem oraz odtłuścić cleanerem. Niezbędne jest też odsunięcie i wycięcie skórek, które łatwo zalać lakierem. Tak przygotowane paznokcie malujemy kolejnymi warstwami produktów. Tradycyjny manicure składa się z bazy, koloru oraz topu do hybryd. Każdą warstwę nakładamy i od razu utwardzamy światłem UV. 

Odpowiednio długi czas naświetlania jest kluczowy dla trwałości hybrydy, dlatego nie spieszcie się. Warto być dokładnym i precyzyjnym, gdyż utwardzonego lakieru nie ma jak skorygować. Cały proces jest czasochłonny, ale w zamian możemy cieszyć się pięknymi dłońmi przez długie tygodnie. 

Dobry top do hybryd to podstawa manicurzystki!

Choć każda warstwa hybrydy stanowi symbiotyczny element, to jednak top jest wisienką na torcie. To on odpowiada za to, by manicure pozostał niedraśnięty i nie pękał pod wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważne jest, aby nałożyć go precyzyjnie na całą powierzchnię lakieru. Co więcej, ostatnia warstwa decyduje o wyglądzie naszych paznokci. Najbardziej popularny jest efekt nabłyszczający, ale to matowy top do hybryd będzie bardziej oryginalny. Z jego pomocą uzyskamy wyjątkowe wykończenie, na przykład wybierając bazę lub kolor z drobinkami brokatu.

W sezonie wakacyjnym warto wspomóc trwałość swoich paznokci wybierając sunblocker, czyli top z dodatkową ochroną przed promieniami słonecznymi. Niezależnie od tego, czy spędzacie urlop w miejskiej dżungli, czy na karaibskiej plaży, możecie mieć pewność, że kolor nie zblaknie. A jeśli wasza codzienność pełna jest niespodzianek, nałóżcie na płytkę ekstremalnie mocny top do hybryd, który charakteryzuje się zwiększoną odpornością na odpryskiwanie i zarysowania. Niezależnie od waszego wyboru, każdy z wymienionych topów, a także wiele innych, znajdziecie na stronie: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/Topy-hybrydowe/363.

Top coat do hybrydy – klasyczny czy no wipe?

Każdy lakier po utwardzeniu światłem UV wytwarza lepką warstwę dyspersyjną. Skoro top jest zwieńczeniem manicure’u, to już jej nie potrzebuje i należy zmyć ją przy pomocy cleanera. Jeśli zamiast tradycyjnego topu zdecydujemy się na produkt w wersji no wipe, który nie posiada warstwy dyspersyjnej, po wyjęciu dłoni z lampy możemy od razu przystąpić do ulubionych czynności. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić kilka minut cennego czasu. 

Podobnie działa suchy top do hybryd. Ten produkt również nie posiada dyspersji, dlatego doskonale sprawdzi się podczas ozdabiania paznokci pyłkami. To zabawa dla nieco bardziej doświadczonych, ale efekt jest piorunujący i na pewno warto choć raz zdecydować się na lustrzane paznokcie. 

Jak widać, wybór topu do hybryd nie jest łatwym zadaniem. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych funkcjonalności dla lakierów, abyśmy mogły jak najdłużej cieszyć się pięknym wyglądem naszych paznokci.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły