Trendy w biżuterii wiosna/lato 2016

Trendy w biżuterii wiosna lato 2016

Spis treści

trendy w biżuterii

W zeszłym roku królowały wianki, w tym roku, stawiamy na opaski, choćby i tiary. Oprócz tego kolczyki, kolorowe, długie a nawet nie do pary. Bransoletki, koniecznie z pierścionkami. Jakie są trendy w biżuterii wiosna – lato 2016? Koniecznie przeczytaj.

Wśród wszech dostępnej i obecnej biżuterii królują motywy proste i subtelne. Gwiazdki, kółeczka i serduszka, wiszące swobodnie na łańcuszku, czasem nawet przeplecione przez siebie są idealnym dodatkiem do wszystkiego. Ale topowi projektanci na zbliżające się lato przygotowali dla nas coś zupełnie innego. Według polki.pl najnowsze trendy będą opierały się na kolczykach do ramion które wydłużą nam szyję, opasek, zarówno tych delikatniejszych jak i tiar, ponadto wisiorki i chokery. Poznajmy dokładniej obecne trendy w biżuterii.

Inspiracje

Nieodłącznym elementem lata jest biżuteria stylizowana fauną i florą. Koralikowe kwiaty jak i zatapiane lub zamykane w słoiczkach gałązki mogą być idealnym dodatkiem do letniej sukienki. Amerykańska florystka Susan McLeary postanowiła tworzyć z sukulentów. Oprócz tego zainteresowaniem cieszą się obfite barokowe zestawy, czy afrykańskie zdobienia złożone z czystych kolorów sznurów i paciorków.

Dodatki na głowę

W zeszłym roku królowały wianki, w tym roku, stawiamy na opaski. Modne będą nie tylko różne chusty i opaski wiązane na głowie, ale i tiary. W końcu każda kobieta będzie mogła obudzić w sobie małą księżniczkę i puścić wodze fantazji.

Biżuteria na twarz

Biżuteria na całą twarz, może nie znaleźć tak wielu zwolenników jak poprzedni trend. Choć zasłoni niedoskonałości skóry, może być również bardzo niewygodna w noszeniu. Wybieg pokazał już kilka osłon takiego pomysłu, ale na pojawienie się takich wariacji w sklepach musimy jeszcze trochę zaczekać.

Kolczyki

Przede wszystkim wielkie i kolorowe. Inspiracją może być propozycja Dolce&Gabbana z wiszącymi cytrynami. Koła to lekki ukłon w stronę retro, który również się sprawdzi. Nie powinniśmy się ograniczać, kolczyki do ramion to coś, co się teraz nosi. Nie należy jednak przesadzać z ich wagą, do ramion powinien sięgać kolczyk, a nie płatek ucha. Jest również nadzieja dla zagubionych kolczyków nie do pary, możne je teraz założyć, choćby pojedynczo. Jeśli żaden z podanych dotychczas trendów w biżuterii zupełnie Cie nie pasuje, powinnaś zobaczyć tak zwane 'żyrandole’ (chandelier earrings). Są to wiszące najczęściej srebrne lub złote kolczyki z dużą ilością cyrkonii, łańcuszków tudzież innych świecidełek. Styl ten nazywany jest również barokowym, przez swój przepych.

Naszyjniki i wisiorki

Chokery to bardzo dopasowane opaski noszone na szyi. Koniecznie jest wybranie odpowiedniego rozmiaru, tak aby ten nie spadał, ani nie dusił (choke). Naszyjniki w formie lariatów to długie plecione (z rzemyka, sznurków, łańcuchów lub koralików) elegancie dodatki nie tylko do sukienki, ale również do kombinezonów. Jedwab występuje głownie w formie apaszki luźno zawiązanej wokół szyi.

>> Zapraszamy do działu Kobieta

Brasoletki

Bagle i Cuff to zazwyczaj sztywne, otwarte kręgi wykonane z metalu. Dobrze wyglądają zarówno w mniejszej jak i większej liczbie na ręce. Jednak tego roku hitem zostają bransoletki połączone z pierścionkami, często w formie łańcuszków, choć nie zawsze.

Pierścionki

Duże i odważne. Czas odkurzyć stare duże pierścionki i poprzymierzać je wszystkie. I nie musimy się ograniczać, bowiem w zestawieniu będą wyglądały znacznie ciekawiej.

Trendy w biżuterii a handmade

Jeśli chciałabyś wykonać dla siebie idealna biżuterię tego lata na pierwszy plan wysuwa się sutasz i haft koralikowy. Nie są to jednak proste techniki, więc wcześniej możesz rozważyć kumihimo lub makramę – wykonane ze sznurków.

W tak odważnych trendach nie należy zapomnieć o swoim własnym poczuciu estetyki, które ułatwi dobór dodatków do kreacji.

>> Zapraszamy do działu Moda i uroda

Redakcja

Powiązane artykuły