Wymiana opon w Poznaniu czy poza miastem? Gdzie taniej?

Spis treści

Zimno tuż za rogiem, a wraz ze spadkiem temperatury zbliża się wulkanizacyjne Eldorado –  zimowa wymiana opon. Poznań, Wrocław czy Warszawa to nie jedyne miasta, w których sezonowe ogumienie stosuje się na szeroka skalę. Zarówno mieszkańcy wielkich miast jak i małych miasteczek z coraz większą świadomością podchodzą do tematu okresowej zmiany kół. Czy jednak wymiana opon w Poznaniu to nie strata pieniędzy, a za tę samą usługę mniej zapłacimy w okolicznych miejscowościach? Sprawdźmy.

Wymiana opon Poznań vs okoliczne miejscowości

Sezonowa wymiana opon przeprowadzona w Poznaniu nie jest tania. Porównując z ceną za tę samą usługę w okolicznych miejscowościach jak Puszczykowo, Mosina czy Luboń, mniej zapłacimy właśnie w tych ościennych miejscowościach. Przy tego typu usłudze liczy się przede wszystkim rozmiar i tym felg na których zamontowane są opony. Najpopularniejszymi obecnie, montowanymi seryjnie obręczami są 15 i 16-calowe felgi stalowe bądź aluminiowe. Wymiana opon Poznań to przy tej pierwszej opcji – obręczach ze stali – koszt od 110 do 130 zł.  Za komplet alufelg o tym samym rozmiarze stawki w Poznaniu to od 130 do 150 zł.

Poza miastem, jak już wspominaliśmy, jest taniej. Dla przykładu u wulkanizatora z Mosiny zostawimy 85 – 95 zł za wymianę opon z felgami stalowymi i 100 zł z felgami aluminiowymi. To sporo mniej, nawet jeśli do ceny dodamy koszty paliwa niezbędne do przejechania około 20 km w obie strony.

Wymiana kół w Poznaniu tańsza niż w Mosinie?

Nie wszyscy zmieniają jednak tylko opony. Duża część mieszkańców Poznania przy sezonowej wizycie u wulkanizatora wymienia całe koła, czyli felgi razem z oponami. To oszczędność, ponieważ tego typu serwis jest o wiele szybszy. Widać to zwłaszcza w cenach usług zarówno w samym Poznaniu jak i okolicy. O Ile wymiana opon w mieście i poza nim niosła spore różnice w stawkach, o tyle w przypadku wymiany kół są one nieznaczne. Wymiana całych kół w Poznaniu to dla felg stalowych koszt miedzy 60, a 70 zł, natomiast za wymianę kół na alufelgach zapłacimy od 70 do 80 zł.

Mosina jest w tym przypadku niewiele tańsza. Po doliczeniu kosztów paliwa związanych z dojazdem, okazuje się że nie warto jechać tam tylko w celu wymiany kół. Za komplet na felgach stalowych zapłacimy bowiem 60 zł, a za analogiczną usługę, tylko na felgach aluminiowych 65 zł.

Dodatkowe usługi wulkanizacyjne robią różnice

To, czy wymiana opon powinna odbyć się w Poznaniu czy w okolicy nie jest łatwą decyzją. Cena usługi to jedno, ale dla kierowców liczą się dodatkowe czynniki jak chociażby dojazd. Dla niezdecydowanych ważne są takie usługi pokrewne jak chociażby przechowywanie opon przez wulkanizatora do kolejnego sezonu. Pod tym względem warsztaty pod Poznaniem są niekwestionowanymi cenowymi zwycięzcami. Przechowalnia opon w Poznaniu kosztuje ok 100 zł, natomiast w Mosinie połowę tej kwoty. Sprawia to, że dla wielu kierowców zdecydowanych na pozostawienie ogumienia w zakładzie, oferowana końcowa suma wszystkich usług będzie atrakcyjniejsza w okolicy niż w samym Poznaniu.


Artykuł sponsorowany. Dziękujemy za współpracę firmie Proserwis Andrzejewscy – profesjonalna wulkanizacja i wymiana opon Poznań i okolice. Zapraszamy na sezonową wymianę opon do Puszczykowa koło Poznania!

Redakcja

Powiązane artykuły