Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi

Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi

Spis treści

Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi. Dzięki nim na naszej twarzy pojawia się uśmiech. Każdy z nas ma swojego ulubieńca. Jedni kota, inni psa, jeszcze inni świnkę morską. Ja mam jamnika, który budzi mnie każdego dnia.

Dlaczego godzinami chcemy przebywać z naszymi milusińskimi? Poświęcamy im wiele czasu itd. Odpowiedź jest bardzo prosta. Przebywanie ze zwierzętami wykształca w nas pewną wrażliwość. Patrząc w psie oczy od razu musimy się schylić, aby pogłaskać zwierzaka, czy rzucić mu piłkę. W zamian otrzymamy radosne merdanie ogonkiem. Dzięki zwierzętom czujemy się lepiej w dzisiejszym świecie. To one pomagają nam wstać w trudny poranek, kiedy nic nam się nie chce i zmuszają nas do spaceru nawet w najgorszy dzień. Czasami z psami jest lepiej niż z ludźmi. Gdy po całym dniu wracam do domu, mój jamnik zazwyczaj siedzi na balkonie i bacznie obserwuje okolice, a gdy mnie zobaczy zaczyna skomleć i radośnie poszczekiwać, pędząc do drzwi. Nieważne jak bardzo obładowana jestem siatkami, on skacze, tak jakby chciał mi powiedzieć, co dziś ciekawego się wydarzyło. Po entuzjastycznym przywitaniu nadchodzi moment przyniesienia smyczy, zrobienia „słodkich oczek” pt. „chodź ze mną na spacer”. I jak tu odmówić?

Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi
fot. flickr.com/Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi

Spędzanie czasu z naszymi pupilami odstresowuje nas, ubogaca nasze życie. Psy kochają nas bezwarunkowo, godzinami czekają na nas, są wierne i łatwo przywiązują się do człowieka. Z posłuszeństwem to bardzo różnie bywa. Niektóre są posłuszne, a inne wcale. Aktywne i leniwe. Nie zapominajmy jednak, że nasz zwierzak jest też obowiązkiem, musimy o niego dbać, szykować mu jedzenie, chodzić z nim na spacery, czy do weterynarza. Psy zmuszają osoby starsze do aktywności fizycznej i dość często do poznawania nowych osób. Właściciele pupili kochają rozmawiać o swoich milusińskich, ich dokonaniach itd. Stojąc w parku i czekając, aż zwierzaki skończą zabawę, można poruszyć bardzo wiele tematów, dostać numer do dobrego weterynarza, czy dowiedzieć się o przecenach na psie zabawki. Ile to przyjaźni powstało przez psie zabawy? Single może znajdą sobie drugą połówkę za pomocą swojego yorka. Posiadanie psa powiększa nasze kontakty z ludźmi. Co najważniejsze, zwierzętom możemy powiedzieć wszystko i o wszystkim. Wysłuchają, popatrzą, wtulą głowę w kolana i od razu jest nam lepiej.

>> Zapraszamy do działu Zdrowie

Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi i posiadanie ich jest bardzo ważne. Nie dość, że dzięki nim możemy się odstresować, to również zapoznać nowych ludzi, którzy po kilku spacerach z naszym pupilem staną się naszymi przyjaciółmi.

Redakcja

Powiązane artykuły