5 sposobów inspiracji Blogerów

5 sposobów inspiracji Blogerów

Spis treści

5 sposobów inspiracji Blogerów

Przedstawiam 5 sposobów na odnalezienie inspiracji do pisania nowych wpisów. Opisałem źródła i metody ich pozyskiwania oraz czym według mnie jest popularnie nazywana inspiracja.

Inspiracja – natchnienie lub zapał do czegoś, zwłaszcza pod silnym wpływem kogoś albo czegoś. ~ Wikipedia

Dla mnie inspiracja to coś, czego nie widać na pierwszy rzut oka, coś, czego nie da się do końca kontrolować i nad tym zapanować, to coś, dzięki czemu powstał ten oraz wiele innych artykułów, to coś, dzięki czemu dzieją się rzeczy zupełnie niespodziewane. Ukrywa się wszędzie, i tylko od ciebie zależy, czy ją odnajdziesz. Można śmiało stwierdzić, że ona tylko czeka na to, by zamieszkać w twojej głowie. Mamy na nią kilka sposobów.

5 sposobów inspiracji Blogerów

5 sposobów inspiracji Blogerów

5 sposobów inspiracji Blogerów
fot. google.com

Czytaj komentarze

Podczas przeglądania innych blogów zawsze skupiam się na komentarzach. Staram się czytać wszystkie, a przynajmniej znaczną większość. Jak się okazuje, w komentarzach ludzie nie tylko wypowiadają się na temat danego wpisu, ukazują też w pewien sposób inspirację, podając ją Tobie na tacy. Na pewno każdy spotkał się z komentarzami typu:

„Super poradnik (…), ale przydałoby się jeszcze … „

„Bardzo fajne zdjęcia, ciekawe jakby były … „

„Bardzo mało jest takich artykułów, ten temat jest genialny … „

I buuuum! Masz już pomysł na nowy wpis na blogu. Mały impuls komentatora + Twoja interpretacja = mający wzięcie artykuł.

5 sposobów inspiracji Blogerów
fot. pixabay.com

Ucieknij z domu

Tak, dobrze czytasz 🙂 Ucieknij z domu i idź na spacer, nie bierz ze sobą nawet telefonu. Gdy siedzę i nie wiem, o czym pisać (na moje szczęście rzadko mi się to zdarza ), to po prostu wychodzę z domu, uciekam od aktualnych zajęć. Czuję wtedy, jakbym miał przerwę od życia i mógł planować swój własny świat, własne reguły, a co najważniejsze, przekłada się to na nowe wpisy.

5 sposobów inspiracji Blogerów
fot. pixabay.com

Fotografie i obrazki

Jestem typem osoby, która ma tzw. pamięć fotograficzną. Wszystko potrafię sobie wyobrazić i w ten sposób łatwiej zapamiętać oraz skojarzyć to z innymi obrazami w mojej głowie. Alternatywą dla osób, które nie mają pamięci fotograficznej dobrym sposobem, by poruszyć wyobraźnię, jest przeglądanie różnych galerii, w jakichkolwiek miejscach. Wyszukując grafikę w internecie, wpisuję słowo na temat dobrze mi znajomy (w końcu muszę coś wiedzieć o tym, o czym będę pisał). Ja ze swojej strony polecam PixaBay. To genialna stronka, z której można pobierać darmową grafikę. Często z niej korzystam, a przykłady widzisz chociażby w tym poście.

5 sposobów inspiracji Blogerów
fot. pixabay.com

Co słychać u znajomych?

Nigdy nie jest tak, że jeśli Ty nie masz inspiracji i pomysłów, to inni też ich nie mają. Zawsze znajdzie się ktoś ze znajomych, kto ma genialny pomysł, ale dla niego to tylko chwilowe natchnienie. Skoro jemu się nie przyda, to czemu go nie zaadoptować? 🙂 Z moich codziennych rozmów ze znajomymi wynikają nowe i ciekawe pomysły, a szczególnie podczas rozmów ze znajomymi o podobnych zainteresowaniach – „Dzięki Artur!”.

 

5 sposobów inspiracji Blogerów
fot. pixabay.com

Inspirujące lenistwo

Opcja dla najbardziej leniwych, przyznam się bez bicia, że lubię z niej korzystać. Niektórych pewnie to zdziwi, ale jestem wielkim leniem, nie zawsze, lecz czasami. Co zrobić jak ma się lenia?

Kiedy nie chce Ci się czytać komentarzy, przeglądać fotografii, wychodzić z domu, ani rozmawiać ze znajomymi, to olej to wszystko, usiądź rozwalony na fotelu, weź kartki + długopis i zapisuj pojedyncze frazy (co widzisz, co słyszysz, co czujesz, itd.), po czym rozrzucaj je byle jak. Ja osobiście uwielbiam do tego zrobić pełno dobrego jedzenia. Mając nawet największego lenia, zawsze odnajdę sens dnia właśnie w takich karteczkach.

5 sposobów inspiracji Blogerów

Poznałaś/eś moje sposoby na odnajdywanie inspiracji. Chętnie poznam Twoje, więc śmiało pisz w komentarzach.

5 sposobów inspiracji Blogerów

Zadbaj również, o wygląd Twojego bloga instalując jeden z darmowych szablonów:

>> Darmowe szablony na WordPressa
>> Darmowe szablony na Bloggera

Redakcja

Powiązane artykuły