Balony na urodziny – kilka porad

balon urodzinowy

Spis treści

Zbliża się dzień Twoich urodzin? Chcesz stworzyć piękną dekorację z tej okazji, a nie wiesz jak to zrobić. Zapraszam do lektury, postaram się w prostych słowach opisać najpopularniejsze balony urodzinowe i ich możliwe zastosowanie. Dowiesz się także jak napełnić baloniki helem, aby ich nie uszkodzić i jak sprawić, by latały dłużej.

Balony gumowe jako urodzinowa dekoracja.

Najpopularniejsza dekoracja urodzinowa jaką można spotkać w polskich domach i lokalach. Używane zazwyczaj jako dekoracja swobodnie unosząca się nad sufitem lub jako balonowe bukiety wiązane do ciężarka. Co do balonów helowych latających nad głowami to nie ma szczególnego znaczenia ilość i rodzaj zastosowanych baloników. Oczywiście czym większa ilość tym lepszy efekt uzyskamy, ale przy odpowiednim rozproszeniu już 30 / 50 balonów może dać ciekawy efekt. Planując dekorację w postacie balonowych drzewek musimy pamiętać, że w takim bukiecie powinna być nieparzysta liczba baloników. Przy zakupie niezbędnych akcesoriów balonowych nie zapomnijmy o ciężarku, który przytrzyma balony na odpowiedniej wysokości. Warto jest także unikać mieszania baloników różnych firm ( producenci wykonują różnej wielkości balony mimo oznaczenia na opakowaniu, że rozmiar to np. 12″ cali) i rodzaju balonów. Zazwyczaj połączenie balonów metalizowanych i pastelowych nie należy do najlepszych pomysłów choć są tu pewne wyjątki 🙂 Warto zaopatrzyć się także w odpowiedniego koloru wstążki ( zazwyczaj dobieramy kolor wstążeczki do barwy balonika) i specjalny żel uszczelniający, który znacząco przedłuży czas  unoszenia się naszej gumowej dekoracji. Co do samego helu to można udać się do firmy, która zajmuje się napełnianiem balonów helem lub zakupić butlę jednorazową i samemu zająć się pompowaniem baloników helem.

Balony w kształcie cyferek.

Balony te zyskały swoją popularność dzięki social mediom. Wielu internetowych twórców zamieszcza je, gdy osiągnie upragnioną liczbę lajków, wyświetleń lub obserwatorów. Używają ich także w dniu urodzin publikując z nimi zdjęcia na swoich stronach. W efekcie dało to ogromną popularność balonikom helowym w kształcie cyferek. Dostępne jest na rynku wiele kolorów takich cyferek. Do najpopularniejszych można zaliczyć złote, srebrne, złoto różowe i różowe. Jeśli zakupili Państwo taki balon, warto udać się do firmy świadczącej usługi z zakresu pompowania balonów helem, aby to oni wypełnili cyferkę. Specjalny zawór, który znajduje się w balonie może zostać łatwo uszkodzony. Aby temu zaradzić należy używać specjalnej końcówki.Eventowe balony

Czy łączyć balony foliowe i gumowe?

Zdecydowanie najlepsze efekty uzyskamy łącząc te dwa rodzaje balonów. Balony foliowe, ze względu na cenę stanowią zazwyczaj mniejszą ilość i w łatwy sposób możemy „nadgonić” tanimi balonami gumowymi. Do balonów – cyferek warto dołączyć mniejsze w kształcie serc lub gwiazdek. Dodadzą one blasku i sprawią, że kompozycja będzie jeszcze piękniejsza. Na rynku mamy także balony gumowe z gotowymi nadrukami typu „Happy Birthday” lub „Sto Lat”. Pozwolą one spersonalizować naszą dekorację i zaznaczyć, że jest ona wykonana właśnie na urodziny.

Gdzie kupić balony urodzinowe?

Na polskim rynku jest wiele sklepów internetowych i stacjonarnych. W sklepach internetowych mamy zazwyczaj większy wybór, ale ryzyko, że balonik który do nas trafi nie będzie najlepszej jakości. W sklepach stacjonarnych z kolei mamy ograniczony wybór, lecz gdy balon będzie wadliwy i pęknie przy pompowaniu, sprzedawca z pewnością zaproponuje coś innego. Przy zakupie balonów ze sklepu stacjonarnego mamy jeszcze jeden pozytywny aspekt, możemy na miejscu napompować balony helem, a nie martwić się tym po odebraniu przesyłki.Aby znaleźć firmę zajmującą się takimi usługami wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce. Jeśli mieszkamy w Warszawie będzie to np. Balony z helem Warszawa . Po wyszukaniu takiego hasła ukarzą nam się wyniki a w nich na 100% znajdą Państwo odpowiednią firmę. Oczywiście wybór należy do Państwa.

Balony jako prezent dla bliskiej osoby.

Dość często zamawiane są balony z dostawą wprost pod drzwi jubilata. Zazwyczaj dołączona karteczka z życzeniami pozwala domyśleć się od kogo jest taki prezent. Do takiego balonowego bukietu wystarczy kilkanaście balonów gumowych, które pofruną pod sufit i jeden foliowy np. w kształcie tortu z gotowym napisem urodzinowym. Zapewniam, że prezent ten sprawi wiele radości osobie obdarowanej. Jeśli chodzi o dzieci to warto zamówić np. balonik w pudełku. Przy odpakowaniu takiej niespodzianki z ozdobionego pudełka wylatuje balon z ulubioną postacią z bajki lub piękne zwierzątko. Radzę nagrać tę chwilę, bo reakcje za każdym razem są inne i warto zachować taką pamiątkę, aby pokazać rodzinie i znajomym.

Mam nadzieję, że rozjaśniłem nieco temat balonów na urodziny. Nie jest ważne, czy zamówią Państwo dekorację w firmie balonowej, czy wymarzoną dekorację zrobią Państwo sami. Pewien jestem, że sprawi ona wiele radości wszystkim gościom zaproszonym na świętowanie kolejnych urodzin jubilata.

Redakcja

Powiązane artykuły