Jaką herbatę pić w ciąży? Poradnik dla kobiet

Jaką herbatę pić w ciąży? Poradnik dla kobiet

Spis treści

Jaką herbatę pić w ciąży? Poradnik dla kobiet

O kobiecie w ciąży krąży wiele prawd i mitów – czy wolno pić kawę, herbatę albo pozwolić sobie na lampkę wina, kiedy w brzuchu rośnie maleństwo. Wiele ciężarnych woli jednak nie ryzykować i ogranicza spożywanie czegokolwiek, co może mieć zły wpływ na bobasa. A co z herbatą? Jaką herbatę pić w ciąży? Poradnik dla kobiet

Czy wolno pić herbatę w ciąży?

W ciąży można pozwolić sobie właściwie na każdą herbatę, jednak w odpowiednich ilościach. Dlaczego? Herbata, podobnie jak kawa, również posiada kofeinę, tzw. teinę. Właściwości są podobne – działa pobudzająco, dodaje energii i poprawia koncentrację. Dlatego nie powinno się jej podawać małym dzieciom. Wśród negatywnego działania można wyróżnić to, że wypłukuje z organizmu ważne substancje, takie jak wapń, fluor, żelazo czy kwas foliowy. Czym ciemniejsza, czyli mocniejsza herbata, tym zawartość teiny jest wyższa. Posiada ją także herbata zielona. Kobiety w ciąży powinny pić nie więcej niż dwie do trzech szklanek dziennie tego typu herbaty, aby nie działały negatywnie na dziecko i matkę.

Sprawdź dział >> Kobieta

Jaką herbatę pić w ciąży?

Warto zwrócić uwagę na niektóre herbatki ziołowe, które nie stanowią zagrożenia, a dostarczają witamin i minerałów, a także mogą pomóc w samopoczuciu ciężarnych, np. melisa działa uspokajająco, a mięta i rumianek – rozluźniają mięśnie, działają na trawienie, pomagają przy mdłościach. Witaminy i mikroelementy dostarczane przez tego typu napoje, z pewnością dobrze wpłyną na rozwój dziecka w brzuchu matki.

Bezpieczną dla mamy będzie herbata Rooibos. Nie zawiera teiny, za to jest bogata w przeciwutleniacze, magnez, witaminę C, żelazo i wapń. Jest wskazana także dla dzieci.

Kobiety w ciąży powinny unikać czarnych i zielonych herbat ze względu na omówioną już teinę, dziurawca, a także takich, które zawierają żeń-szeń.

Zobacz także:
>> Jak poprawić trwałość makijażu? Porady eksperta

>> Jak dbać o biżuterię?

Jaką herbatę pić w ciąży? Poradnik dla kobiet

Redakcja

Powiązane artykuły