Super kubek do zadań specjalnych

Super kubek do zadań specjalnych

Spis treści

Twoja herbata zdąży ostygnąć, nim w ogóle postanowisz się jej napić? A może schłodzony napój, który zabrałeś na trening, już stracił swoje orzeźwiające moce? Już teraz możesz temu zaradzić. Z pewnością na świecie jest wiele osób położonych w podobnej, beznadziejnej sytuacji, ale bez strachu! Yecompany z Erywania (Armenia) wynalazło bowiem Yecup – super kubek, który schłodzi twój napój bądź utrzyma jego wysoką temperaturę.

Super kubek?

Z początku wydawać się może że to tylko termos – niestety, ktoś, kto tak pomyśli, nie ma racji. Yecup to specyficzny kubek z oprogramowaniem pozwalającym na chłodzenie bądź ogrzewanie napoju za pośrednictwem aplikacji na smartwatchu lub smartfonie. W maju projekt wyszedł z Indiegogo, dzięki ogromnej aprobacji internautów (Yecup 365 dostał 500% tego, co oczekiwał), ale dalej można go kupić wyłącznie w preorderze. Szczęśliwcami byli oczywiście ci, którzy zrzucili się w startupowym serwisie.

Wielofunkcyjny gadżet

Według informacji zawartych na stronie Indiegogo (bo na oficjalnej jest tyle, co kot napłakał) super kubek Yecup został stworzony ze stali nierdzewnej nałożonej w dwóch warstwach, a w denku został zawarty procesor odpowiadający za chłodzenie bądź ogrzewanie cieczy w kubku. Pełna nazwa przedmiotu to Yecup 365, gdyż można z niego korzystać o każdej porze roku, w zależności od tego czy potrzeba nam orzeźwienia, czy rozgrzania.

>> Zobacz też inne artykuły w dziale Technologia!

Super kubek w obudowie ma zawartą specjalną diodę, której kolor wskazuje w jakim trybie jest obecnie gadżet – niebieskie podczas chłodzenia, czerwone przy grzaniu, zielone na czas ładowania. Według zapewnień bateria w kubku wystarczy na działanie bez przerwy przez cały dzień. Poza tym pozwala na nawet trzykrotne pełne naładowanie telefonu, ale sądzę że bateria w smartfonie nie może wtedy przekraczać pojemności ponad 2500mAh. 😉

Kontroluj, gdzie chcesz

Yecompany udoskonaliło swój produkt, dodając specjalną aplikację na Androida i iOSa pozwalającą na zmianę temperatury cieczy, przesuwając palcem po ekranie ze wskaźnikiem, jaką temperaturę ma obecnie kubek, a o osiągnięciu danej powiadamia użytkownika dźwiękowo. Ładować go zaś można za pomocą standardowej ładowarki lub bezprzewodowo – czasy ładowania to odpowiednio 2.5 i 5 godzin, o ile Yecup został rozładowany do końca.

>> ZOBACZ TEŻ: Najdłuższy i najgłębszy na świecie tunel kolejowy

Dwie wersje

Super kubek Yecup 365 jest dostępny w dwóch wersjach – zwykłej i premium, różniących się cenowo ($109 i $129) i pojemnościowo (354ml i 414ml). Pomimo swoich dość sporych wymiarów nie zaskakuje tak bardzo objętością ze względu na ogromny mechanizm generujący podmuchy wpływające na temperaturę zupy, herbaty albo innego napoju. Waży też sporo, bo pusty aż 350 gramów.

Obecnie Yecup można zakupić w formie preorderu i nie wiadomo kiedy trafi do jakichkolwiek sklepów, choćby Amazonu. Swoim wyglądem i zastosowaniami jest – można powiedzieć – rewolucyjny, i przyciągnął już sporo chętnych, skoro Yecompany z Armenii zdołało uzbierać prawie 300 tysięcy dolarów. Mimo wszystko cena preordera jest dosyć zaporowa, szczególnie przy takich gabarytach kubka.

Redakcja

Powiązane artykuły