10 najbardziej pijanych krajów świata

10 najbardziej pijanych krajów świata

Spis treści

Poniżej znajdziecie ekskluzywną listę 10 krajów o największym spożyciu alkoholu na świecie. Ranking ten utworzono na bazie miernika, jakim była ilość czystego alkoholu etylowego spożywanego średnio przez 1 mieszkańca w ciągu roku. Do badań wzięto osoby powyżej 15 lat. Wyniki oparte są na danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z 2005 roku. W rankingu zsumowano zbadaną ilość oraz szacowaną, co bardziej uwiarygodniło wyniki. Przedstawiamy 10 najbardziej pijanych krajów świata, które przygotował portal nieistotna.pl. Zapraszamy!


10 najbardziej pijanych krajów świata

10. miejsce: Białoruś

Białoruś od wielu lat próbowała dobić do pierwszej dziesiątki. Jako, że sprzyja im ustrój polityczny i opieka Wujka Aleksandra Łukaszenki, spożycie alkoholu w kraju rośnie. Państwo to należy docenić za walkę, gdyż rzadko znajduje się na tak wysokich miejscach w jakichkolwiek rankingach światowych. Całkowite spożycie alkoholu w Białorusi obliczono na 15,13 litra na osobę.

9. miejsce: Słowenia

Konsumpcja Słoweńców doprowadziła ich na 9. miejsce w rankingu. Pochłaniają rocznie 15,19 litra na głowę, z czego większą ilość w postaci wina.

10 najbardziej pijanych krajów świata
fot. pixabay.com / 10 najbardziej pijanych krajów świata

8. miejsce: Rumunia

Skala picia w Rumuni jest na tyle duża, że uplasowało to Rumunów na 8. miejscu listy. Piją rocznie 15,3 litra alkoholu. Co ciekawe, z tego powodu pojawiają się na drogach niezidentyfikowane stworzenia pełzające po ulicach. Dbając o bezpieczeństwo na drogach, władze stawiają pewne znaki.

7. miejsce: Andora

Kraj położony w Pirenejach, otoczony niezwykle urokliwą przyrodą, wypełniony pięknym krajobrazami. Aż dziw bierze, że osiągnął tak dobry wynik. Jedynym wytłumaczeniem, które znajduję, jest to, że gdy jest się tam na wakacjach, wywozi się z tego kraju tyle alkoholu, że się prawie w bagażniku nie mieści. Dla niewtajemniczonych: jest tam strefa wolnocłowa. Wynik 15,48 litra.

6. miejsce: Estonia

Nadbałtycki kraj pamiętający kulturę i tradycję Sowietów. Nie dziwi więc fakt, iż w prawidłowy sposób kultywuję tradycję. Wynik 15,57 litra.

10 najbardziej pijanych krajów świata
fot. pixabay.com / 10 najbardziej pijanych krajów świata

>> Zobacz również nasze inne ciekawostki!

5. miejsce: Ukraina

Podobnie jak Estonia: kraj postsowiecki. Prawdziwym przykładem dla narodu był tutaj Wiktor Janukowycz, który pokazał jak się w kraju powinno pić wódkę. A jak wiemy, co z góry to święte, naród poszedł za głosem przywódcy. Wynik: 15,6 litra.

4. miejsce: Rosja

Rosja tuż za podium. 4. miejsce to w oczach Rosjan, ale i pewnie nas, rozczarowanie. Aż dziw, że znaleźli się tak nisko. Chyba, że działała tutaj Rosyjska Myśl Propagandowa. Niemniej jednak my Polacy i tak wiemy, że Rosjanie są najlepsi w tej branży. Wynik: tylko 15,76 litra — > Wstyd.

3. miejsce: Węgry

Węgry znajdują się na najniższym stopniu podium z wynikiem 16,27 litra. Węgry swój wynik zawdzięczają ogólnemu upodobaniu do alkoholu. Piją mniej więcej te same ilości alkoholu etylowego w postaci zarówno piwa, wina jak i wódki.

10 najbardziej pijanych krajów świata
fot. pixabay.com / 10 najbardziej pijanych krajów świata

2. miejsce: Czechy

Wicemistrzami zostają Czesi, nasi południowi bracia, z wynikiem 16,45 litra. Ich tak wysokie miejsce determinowane jest dużą ilością spożywanego przepysznego piwa. W postaci piwa przeciętny Czech pochłania 8,5 litra alkoholu etylowego (5% piwo ma około 30 ml – 0,03l alkoholu etylowego – więc średnio wypija się u nich 284 piwka w roku).

1. miejsce: Mołdawia

To jest zdecydowanie niespodzianka. Ważne podkreślenia jest, że ponad połowa spożycia w tym kraju została oszacowana, stąd może tak wysokie miejsce. Mołdawianie wypijają 18,22 litra.

Z obywatelskiego obowiązku należy podać miejsce Polski w rankingu. Niektórych z Was wynik z pewnością rozczaruje: 20 pozycja. Wynik: 13,25 l.

Sprawdź również:

>> 10 nierozwikłanych zagadek ludzkości

>>10 najmądrzejszych ras psów

>> 10 najciekawszych miejsc niedostępnych dla turystów

>> 10 faktów i mitów o nudystach

Redakcja

Powiązane artykuły