Instalacja szablonu na Bloggerze

instalacja szablonu na Bloggerze

Spis treści

Instalacja szablonu na Bloggerze to bardzo prosta czynność, którą można wykonać w zaledwie kilka kliknięć myszką. Jednak im bardziej zaawansowany szablon, tym więcej konfiguracji wymaga po instalacji.

Coraz mniej osób korzysta z podstawowych motywów dostępnych w panelu nawigacyjnym Blogspota. Krok po kroku przedstawiam, jak zainstalować motyw z innego źródła.

Instalacja szablonu na Bloggerze

PAMIĘTAJ!
Przed instalacją nowego motywu koniecznie wykonaj kopię zapasową!

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić przed instalacją, to pobranie na dysk szablonu, który chcesz zainstalować na Twoim blogu. Możesz pobrać szablon TUTAJ.

Jeśli masz już zrobioną kopię zapasową i pobrany szablon, możesz przystąpić do instalacji.

Instalacja szablonu na Bloggerze

1. Zaloguj się na Blogger.com i przejdź do Panelu nawigacyjnego.
2. Kliknij w zakładkę Szablon, a następnie przycisk u góry po prawej stronie Utwórz/przywróć kopię zapasową.

Instalacja szablonu na Bloggerze3. W okienku, które powinno otworzyć się po wykonaniu 2 punktu, wybierz plik .xml szablonu, który chcesz zainstalować. Po wybraniu kliknij Przekaż.

Instalacja szablonu na Bloggerze

>> Sprawdź więcej poradników dla Blogera!

3 proste kroki i szablon już zainstalowany. To jedna z najprostszych czynności w Twojej karierze blogerskiej. Teraz należy przejść do konfiguracji szablonu w Panelu nawigacyjnym. Bardzo pomocna jest dokumentacja do pobranego szablonu. Jeśli posiadasz taką dokumentację, to za pewne masz w niej zawarte, jak skonfigurować ustawienia, by wszystko nie tylko działało, ale też wyglądało, jak na stronie demo Twojego szablonu. W każdej dokumentacji lepiej lub gorzej jest pokazane, jak zainstalować dany szablon, jakie są wymagane ustawienia do poprawnego działania.

Przykładowy zrzut z dokumentacji:
Instalacja szablonu na Bloggerze

W dokumentacjach znajdują się również informacje o tym, gdzie i jakie gadżety wstawiać, czy jaką ilość wyświetlanych postów ustawić. Z większością czynności poradzisz sobie bez problemu. Te, które sprawią Ci kłopot wymień w komentarzu. Na pewno Ci pomożemy. Każdy szablon ma własną dokumentację, co oznacza, że nie możesz używać danej dokumentacji do innego szablonu, niż tego, z którym została pobrana.

Zobacz również:

>> Darmowe motywy WordPress na bloga
>> Instalacja Google Analytics na Bloggerze

Redakcja

Powiązane artykuły