Sukienki i spódnice – najciekawsze kroje, które sprawią, że będziesz wyglądała zjawiskowo

stylizacje

Spis treści

Sukienki i spódnice stwarzają nam bardzo dużo możliwości stylizacyjnych. Z racji na fakt, że te elementy garderoby występują w tak wielu krojach i odmianach, możemy mieć pewność, że uda nam się wybrać takie sukienki i spódnice, które będą się na nas świetnie prezentowały w każdej sytuacji. Jednakże, jest też druga strona medalu – nie wszystkie modele sukienek i spódnic, nadają się do każdego rodzaju sylwetki. Właśnie dlatego, dzisiaj przyjrzymy się najpopularniejszym rodzajom sukienek i spódnic, także pod kątem ich dopasowania względem naszej sylwetki.

Spódnice i sukienki – długość, krój, materiał

Jeśli chcemy wybrać dla siebie możliwe najlepsze sukienki i spódnice, to jedną z pierwszych rzeczy, na jakie powinnyśmy zwrócić uwagę, jest ich długość. Podstawowym podziałem ze względu na długość naszej sukienki lub spódnicy, jest podział na kroje maxi, midi i mini. Mini jest tutaj oczywiście najkrótsza, maxi najdłuższa, natomiast midi jest długością pośrednią.

Na wybór długości naszej sukienki lub spódnicy największy wpływ powinno mieć to, jak się czujemy w danej długości. Nie ma tutaj złotego środka i o ile można powiedzieć, że sukienka mini nie będzie przeważnie najlepszym wyborem do pracy, to wcale nie musi to wyglądać w ten sposób. Dużo zależy od sytuacji, czyli zasad dress-code, które obowiązują u nas firmie, ale także naszego wzrostu. Na niższych kobietach, sukienka mini nie będzie miała aż tak minimalistycznego wydźwięku, natomiast dla wyższych pań, nawet sukienka midi może się okazać zbyt krótka.

Powinnyśmy także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana nasza sukienka lub spódnica. Zazwyczaj określone modele są wykonywane z podobnych materiałów, mogą się one jednak od siebie różnić. Na lato najlepszym wyborem będzie len lub bawełna, gdyż cechują się one dobrymi właściwościami wentylacyjnymi. Na zimę natomiast, rozsądny może się okazać wybór grubszych materiałów.

Sukienki i spódnice – najciekawsze modele

No dobrze, mamy za sobą już podstawowe parametry, który powinnyśmy wziąć pod uwagę, gdy szukamy idealnej sukienki. Spódnice i sukienki występują jednak w wielu możliwych modelach, których poznanie powinno znacznie ułatwić nam wybór. Przyjrzyjmy się im teraz, kładąc szczególny nacisk na to, jak będą się one prezentowały na każdym typie sylwetki.

Spódnice ołówkowe

Spódnice ołówkowe są jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o oficjalny styl. Z całą pewnością możemy na nie postawić, kiedy dobieramy stylizacje do biura lub na spotkanie z klientem. Zazwyczaj są one nieco przylegające, co dodaje im oficjalnego wydźwięku. Znajdziemy je w wielu wariacjach odnośnie długości – spódnice ołówkowe mogą sięgać do kolana, do połowy łydki lub w okolice kostek, co sprawi, że każda z nas będzie mogła wybrać odpowiedni wariant dla siebie. Niższe kobiety powinny zdecydować się na dłuższe warianty spódnic, natomiast te wyższe z nas, mogą sobie pozwolić na nieco krótsze, uważając jednak, by dana spódnica nie okazała się zbyt krótka.

Spódnice i sukienki bombka

Kolejny bezpieczny rodzaj sukienek i spódnic, na które mogą postawić właściwie wszystkie z nas, niezależnie od typu sylwetki. Sukienki i spódnice w modelu bombka, charakteryzują się obłym kształtem, skąd zawdzięczają swoją nazwę. Nada się bardziej na casualowe okazje, niż na oficjalne wyjścia, jednakże zależy to głównie od jej koloru i materiału, z jakiego została wykonana.

Sukienki i spódnice plisowane

Sukienki i spódnice plisowane, będą najlepszym wyborem dla tych z nas, które chcą zamaskować pewne niedoskonałości swojej sylwetki. Z racji na specjalne plisy, te sukienki i spódnice świetnie modelują sylwetkę, co sprawi, że optycznie będziemy się prezentowały na wyższe i szczuplejsze. To dobra propozycja zarówno do biura, jak i na wiele innych okazji.

Sukienki i spódnice asymetryczne

Ten rodzaj sukienek i spódnic, charakteryzuje się brakiem osi symetrii, na co wskazuje sama ich nazwa. Oznacza to, że ubrania wykonane w taki sposób będą się różniły względem swojego odbicia lustrzanego, mając jedną stronę dłuższą niż druga. To dobry wybór dla niemal każdego typu sylwetki, musimy jednak uważać na materiał. Sukienki i spódnice asymetryczne są zazwyczaj dosyć zwiewne, co może odebrać im oficjalnego tonu.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły