Odpowiedzialność za rozwój kobiety

Odpowiedzialność za rozwój kobiety

Spis treści

Odpowiedzialność za rozwój kobiety

W poprzednim wpisie pokazałem główne przyczyny zastoju w rozwoju osobistym w związku. W biznesie, tak samo jak w związkach rozwój osobisty ma kluczowe znaczenie. Zatem głupotą jest spoczęcie na laurach i jednocześnie oczekiwanie pozytywnych rezultatów własnego działania.

Artykuł napisał Adam Filipczuk, psycholog specjalizujący się w relacjach damsko-męskich.

Tak samo jest w szkole. Jeśli dziecko się uczy, dostaje pozytywne oceny. W przeciwnym razie skutek będzie odwrotny. W biznesie jeśli będziesz tylko rozkazywał, a zapomnisz o człowieku, to Twój biznes upadnie. Dokładnie tak samo jest w relacjach damsko-męskich.

Panowie, to Wasza odpowiedzialność!

To na Was spoczywa odpowiedzialność za rozwój osobisty kobiety. Z drugiej jednak strony, niektóre zachowania kobiet są negatywną formą zmuszenia Was do pewnego rodzaju działania i służą ochronie Waszego rozwoju i ego. Nie do końca jest to dobre, dlatego warto rozwijać się wspólnie w związku, aby takich sytuacji i zbędnych kłótni było jak najmniej. Jak zapewne wiecie, aby nasze Ego zostało podbudowane, musimy coś zrobić szalonego, słusznego, wielkiego. Wielkiego dla Nas. Dopiero wtedy czujemy się sobą i możemy powiedzieć, że rośnie nasza siła i pewność siebie.

Jednak z przykrością muszę Wam oznajmić, że nie da się tego zrobić bez „DZIAŁANIA”. To działanie jest naszą główną domeną. Poprzez działanie tworzymy przygodę do której możemy zaprosić kobietę. Odpowiedzialność za rozwój kobiety

Dopiero po zaproszeniu kobiety do naszego życia, do tego kim jesteśmy, do naszej misji życiowej, zapewniamy rozwój kobiecie. Ciężko, żeby kobieta chciała się rozwijać przy osobie, która mentalnie jest na poziomie żula spod sklepu. Dlatego oboje powinniśmy napędzać się, dzięki czemu rozwój będzie wspólny dla obu partnerów. Wspomniany niedawno przykład walki o wybrankę w fazie zakochania jest dokładnym odzwierciedleniem tego, co powinniśmy czynić, kiedy emocje opadają. Sięgając do przeszłości, znajdujemy receptę na większość bolączek w naszych związkach.

Odpowiedzialność za rozwój kobiety
fot. pixabay.com

Panowanie na emocjami

Drugą bardzo istotną rzeczą jest nasza przewaga nad panowaniem emocji. Jeżeli ktoś z jakichś powodów nie jest w stanie tego zrobić i dochodzi do rękoczynów, krzyków, awantur i szantaży, niech się porządnie zastanowi czy jest prawdziwym mężczyzną. Męskość nie polega na okazywaniu siły wszem i wobec. Polega na panowaniu nad sobą, a przede wszystkim nad własnymi lękami. Odpowiedzialność za rozwój kobiety

Ten kto potrafi zidentyfikować lęki w sobie, jest zdolny do działania. Ten jest zdolny do prowadzenia bogatego życia z kobietą. Zwracam Wam uwagę, że piękno bardzo często staje się niebezpieczne dla nas. Nie możemy się jego bać. Powinniśmy przebywać z nim, ponieważ nie mamy tego w sercu. Naszą mocą jest siła i panowanie.

>> Sprawdź również dział samorozwój

Wskazówka: Odpowiedzialność za rozwój kobiety

Pracuj nad lękami. Jeśli poczujesz, że się czegoś boisz, zastanów się z czego to wypływa. Nie podejmuj działania, dopóki nie cofniesz się w czasie i nie przeanalizujesz sytuacji, która doprowadza do tego lęku.

Jeśli zidentyfikujesz, czy się boisz przed odrzuceniem, a może przed zranieniem, to pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy ten lęk do tego doprowadzi. Ponieważ robienie nic z powodu lęku prowadzi właśnie do zranienia lub odrzucenia. Tak się koło zamyka.

Lęki prawie zawsze u zdrowego człowieka są irracjonalne! Prawie zawsze wypływają ze sposobu wychowania nas w społeczeństwie i rodzinie!

Redakcja

Powiązane artykuły