Po czym poznać, że wpadłam mu w oko?

Po czym poznać, że wpadłam mu w oko?

Spis treści

Po czym poznać, że wpadłam mu w oko?

Rozpoznanie sytuacji, w której zachowanie się mężczyzny świadczy o tym, że kobieta się jemu podoba, nie jest wcale takie trudne. Niektóre kobiety wiedzą to intuicyjnie. Ocenie, czy się komuś podobam, przeszkadza pewien czynnik i jest nim poziom emocji związany z faktem, że bardzo nam na kimś zależy. Emocje bardzo często stają się zasłoną dymną w rozpoznawaniu rzeczywistości. Dlatego też łatwiej jest kobietom, które nie czują pewnego rodzaju uczuć do konkretnego mężczyzny, sprawdzić, czy się jemu podoba.

Artykuł napisał Adam Filipczuk, psycholog specjalizujący się w relacjach damsko-męskich.

Historia z życia wzięta

Moja klientka, powiedzmy Asia, opowiedziała mi sytuację, która kiedyś zdarzyła się w jej życiu.

Od jakiegoś czasu pracuje w biurze. Bardzo się cieszyła, że dostała nową pracę. To sprawiło, że zapomniała na życie, iż ma parcie na związek. Tęsknota za kimś bliskim zeszła na drugi plan. Zajęła się sobą i nową pracą. Okazuje się, że w nowej pracy nie ma czasu na myślenie. Dziewczyna stała się bardziej uśmiechnięta, zaczęła chodzić wyprostowana, pewna siebie. Nabrała gracji w poruszaniu się. Nie zwracała uwagi na mężczyzn wokół niej, ponieważ była pochłonięta pracą. Czasami trzeba było im coś doradzić, ale nie było jej w głowie, żeby zajmować się patrzeniem, który z tych mężczyzn mógłby być potencjalnym kandydatem na chłopaka.

Któregoś razu Robert zaskoczył ją przed końcem pracy propozycją odprowadzenia do domu. Jak się później okazało, wcale nie było mu po drodze. Asia jednak nie była tym zainteresowana. Czuła się szczęśliwa, że może realizować swoje życie zawodowe. Traf chciał, że ten mężczyzna co tydzień „wyskakiwał” z jakąś propozycją. Nie był jakoś bardzo przystojny, ale sprawiał wrażenie jakby wiedział, co robi.

Gdy upewnialiśmy się, czy Asia mogła się jemu podobać, można było wychwycić pewne niuanse w zachowaniu mężczyzny:

  • Asia uświadomiła sobie, że mężczyzna od czasu do czasu zerkał na jej ciało. To był taki ruch oczu od góry do dołu, jakby rentgenem.

Jest to typowe zachowanie mężczyzn, którym podoba się kobieta. Świadczy to po prostu o atrakcyjności damy dla gentleman’a. Nie oznacza to jednak jeszcze, że się w niej podkochuje.

  • Sytuacje związane z zaskakiwaniem kobiety, na przykład poprzez wyciągnięcie na kawę również świadczą o tym, że kobieta się podoba.

Pamiętaj jednak, że może to być po prostu krok do przyjaźni. Jeszcze nie bądź pewna swojego.

  • Pewnego rodzaju szaleństwa.

Po czym poznać, że wpadłam mu w oko?

Jeśli dwa pierwsze punkty zaistniały, rozmowa się nawiązuje coraz częściej. Coraz milej się Wam rozmawia, można się pokusić o stwierdzenie, że coś może być na rzeczy. Jeśli poznając chłopaka, zauważasz, że robi rzeczy, które jego samego przekraczają, masz pewność, że podobasz się jemu do tego stopnia, że mógłby chcieć z Tobą „być”.

Na uwagę zasługuje pojęcie szaleństwa. Dlatego, że tylko wtedy jesteś dla niego tak wielką inspiracją, że nie robi tego dla siebie. Pojawia się w nim dodatkowa energia, która powoduje jego nietypowe zachowanie. Te nietypowe zachowania są wynikiem pewnego rodzaju emocji, które zadziały się w jego sercu. Podam kilka przykładów:

  1. Zaproszenie do kina i postawienie biletów (Jeśli On płaci).
  2. Zaproszenie do restauracji (Oczywiście On płaci).
  3. Czeka na Ciebie, aż skończysz pracę i odprowadza Cię do domu, chociaż ma nie po drodze.
  4. Zaproszenie na wyjazd, który On funduje.
  5. Zapoznanie Cię z jego rodzicami.
  6. Zaprosił Cię do swojej przygody, na przykład pokazuje Ci swoje wycieczki i na nie zaprasza.

Pamiętaj, że musisz już go w miarę znać, żeby się dowiedzieć, czy to co robi, jest jego nietypowym zachowaniem. Dlatego, że czasami się zdarza, iż robi ciągle to samo z każdą dziewczyną.

Ważna porada

Po czym poznać, że wpadłam mu w oko?

Warto sprawdzić u jego znajomych, czy On się zmienił. Zapytać ich o jego zachowanie. Przebywaj z nim w jego grupie, jeśli nie znasz, a chciałabyś poznać jego znajomych. Znajomi są kluczem do sprawdzenia wiarygodności chłopaka. Oni Ci powiedzą, czy chłopak zachowuje się normalnie teraz, czy jednak robi szalone rzeczy, których do tej pory nie robił.

Chciałbym, żebyś zapamiętała tę bardzo ważną rzecz, jaką są szalone zachowania. Ponieważ są mężczyźni, którzy lubią przebywać z kobietami, dla samego przebywania z nimi i jest to jak najbardziej naturalne. Niestety jest to o tyle niebezpieczne, że On nie będzie się najczęściej chciał związać z Tobą. Zwyczajnie lubi spotykać się z kobietami. Dlatego też, będzie robił to samo ze wszystkimi paniami. Także kluczem do oceny szaleństwa na Twoim punkcie są znajomi. Jego znajomi. Wtedy poznasz, czy jesteś inspiracją dla chłopaka.

I ostatnia rzecz bardzo ważna, którą mam Ci do przekazania. Nie daj się zwieść bajkom, które Ci opowiada, proponując seks. Najczęściej jest to gra zakładów z chłopakami, żeby uwieść „fajną laskę” albo zaspokoić tylko własne potrzeby.

Polecamy również inne teksty psychologa:
>> Damski bokser – jak go poznać?
>> Dwie przyczyny samotności
>> Jakość współżycia – jak ją polepszyć

Po czym poznać, że wpadłam mu w oko?

Redakcja

Powiązane artykuły