Zaz – artystka od której czuć energię

Spis treści

Zaz jest artystką, od której bije energia. Uśmiech nie schodzi jej z twarzy, a jej muzyka trafia do ludzi w całej Europie.

Isabelle Geffroy, szerzej znana jako Zaz, jest francuską piosenkarką. Tworzy głównie w gatunkach jazz i soul, ale nie tylko. Jej muzykę ciężko przypisać do konkretnego stylu. W jej repertuarze można znaleźć piękne ballady i energiczne piosenki. Do tej pory wydała trzy albumy studyjne (każdy nagrodzony w Polsce i Francji) i dwa koncertowe. Oprócz swoich piosenek (m.in. Je Veux, On Ira lub Si jamais j’oublie) śpiewa także utwory innych francuskich artystów, między innymi Edith Piaf. Zaz

Za co można pokochać Zaz?

Zaz - artystka, od której czuć energię
fot. hu.wikipedia.org

Powodów można znaleźć wiele. Często jest uśmiechnięta i radosna, bijącą od niej energię czuć w powietrzu. Swoją muzyką stwarza niepowtarzalne klimaty. Raz uspokaja nastrojową balladą, innym razem wyciągnie ze smutku energiczną piosenką. W swojej muzyce daje samą siebie, nie musi udawać niczego. Ludzie kochają ją po prostu za to, jaka jest. Zaz

Więcej muzyki na BEmpire można znaleźć tutaj

Top 5 w wykonaniu Zaz

Czas na zestawienie. Oto pięć piosenek Isabelle, które zasługują na uwagę i przybliżą twórczość tej artystki.

1) Ebouie Par La Nuit – Na pierwszy ogień ballada. Ebouie Par La Nuit, czyli Oślepiona przez noc. Wprowadza dość spokojny i smutny nastrój. Zaśpiewana lekko ochrypniętym głosem oddziałuje na emocje odbiorcy.

 

2) La Lessive – (Oczyszczenie) W tej piosence zakochałam się od pierwszego wysłuchania. Również spokojna, opowiada o wędrówce. Nie zawsze łatwej, ale wartej przejścia. Przez to motywuje do działania. Mimo, że często się nie chce, nie ma czasu lub znajdzie się tysiąc innych rzeczy do zrobienia. Nie ma, że boli, trzeba to zrobić. A ta piosenka może popchnąć do zrobienia tego, co powinno być zrobione.

3) On Ira – (Pojedziemy) Tym razem coś energicznego i żwawego. Ta piosenka jest trochę o marzeniach, trochę o podróżach. Przez bijącą od niej radość wywołuje z łatwością uśmiech na twarzy i sprawia, że chce się żyć pełną parą.

4) Belle – (Piękna) I znowu powrót do ballad. W niej po prostu się zakochałam od pierwszego usłyszenia. Jest delikatna, spokojna i wyciszająca. Gdy się ją słyszy, ma się ochotę po prostu słuchać. Bez odzywania się, bez zagłuszania jej zbędnymi myślami. Po prostu słuchać. Do końca.

5) Paris Sera Toujours Paris – (Paryż będzie zawsze Paryżem) Tym razem piosenka poświęcona stolicy Francji. Jest energiczna i pełna radości. Opowiada o Paryżu od strony, która jest powszechnie znana, ale także tej znanej nielicznym.

 

Warto poczytać:

>> „Blackstar”, czyli czarna gwiazda Davida Bowiego

>> Piosenki francuskie, które warto znać

>> Within Temptation. Mocne brzmienie w wersji light

Redakcja

Powiązane artykuły